مسئول بسیج دانشجویی لرستان گفت: همزمان با ولادت حضرت معصومه(س) و آغاز دهه کرامت، دختران فعال در عرصه‌های مختلف بسیج تجلیل می‌شوند.

به گزارش خبر افلاک ، سالروز ولادت حضرت معصومه(س) به عنوان روز دختر نامگذاری شده که نشان از جایگاه ویژه و شأن دختران در دین اسلام دارد.

در روایات زیادی وجود دختر در خانواده را بسیار ارزشمند عنوان کرده‌اند از همین رو هر ساله به مناسبت ولادت حضرت معصومه(س) جشن روز دختر برگزار می‌شود.
محسن کریمی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهارداشت: به مناسبت ولادت حضرت معصومه(س) و روز دختر، بسیج دانشجویی از دختران فعال در عرصه‌های مختلف بسیج تقدیر به عمل خواهد آورد.

وی با اشاره به دهه‌کرامت افزود: در این ایام برنامه‌های مختلفی توسط بسیج در دانشگاه‌های استان برگزار خواهد شد که در ششم خرداد مراسم دهه‌کرامت در دانشگاه ملی نورآباد با حضور کاروان زیر سایه خورشید و خادمین حرم امام رضا(ع) همراه با پرچم حرم و اقلام غذایی متبرک برگزار می‌شود.

مسئول بسیج دانشجویی لرستان تصریح کرد: همچنین مراسم دهه‌کرامت در دانشگاه آزاد پلدختر، دورود، دانشگاه آیت‌الله بروجردی(ره) و دانشگاه علوم پزشکی استان همراه با اجرای برنامه‌های فرهنگی برگزار می‌گردد.

کریمی بیان کرد: دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان هم مسابقه عفاف و حجاب در محورهای فیلم کوتاه، طراح گرافیکی، انیمیشن، نماهنگ و کلیپ، موشن گرافیک، نقاشی و پادکست را در نظر دارد که به مناسبت دهه کرامت برگزار نماید.

وی بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی استان نیز نمایشگاه عفاف و حجاب برگزار خواهد کرد و از دختران فعال در حوزه علمی نیز تجلیل می‌شود.

انتهای‌پیام/

  • منبع خبر : سفیر افلاک