مدیر کل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر لرستان، گفت: تا کنون ۹۷ هزار و ۷۳۱ نفر از سوی این صندوق در استان بیمه شده‌اند.

به گزارش خبر افلاک ، محمدرضا عسگریان  مدیر کل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر لرستان، در نشست با خبرنگاران در سخنانی با تقدیر از فعالیت و اقدامات رسانه‌ها در راستای معرفی خدمات صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در لرستان، اظهار داشت: رسانه‌ها بازوی پرتوان این صندوق به حساب می‌آیند.

او در ادامه سخنان خود با بیان اینکه صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر از سال ۸۴ فعالیت خود را آغاز کرده است، عنوان کرد: هدف از ایجاد این صندوق نیز ارائه خدمات مطلوب به کشاورزان، روستاییان و عشایر است.

مدیر کل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر لرستان، بیان داشت: کشاورزان و روستاییانی که فعالیت می‌کنند نباید از خدمات بیمه‌ای بی بهره باشند.

عسگریان با تاکید بر اینکه از سال ۱۴۰۱ در قالب قرارگاه کرامت فعالیت‌های مطلوبی را در سطح استان عملیاتی کردیم، افزود: ۱۸ هزار و ۵۰۰ نفر قرار بود که از سوی این صندوق در استان بیمه شوند که با اقدامات صورت گرفته، در سال گذشته تعداد کل بیمه شده‌های ما در استان نزدیک به ۱۰ هزار و ۷۲۳ نفر بود و نیمی و حتی بیشتر از سهمیه‌ای که برای لرستان در نظر گرفته شده بود، بیمه شده داشتیم.

مادران دارای سه فرزند بیمه می‌شوند

او با اشاره به ارائه خدمات بازنشستگی، مستمری ناشی از فوت، مستمری بازماندگان، از کار افتادگی و… از سوی این صندوق، گفت: در این راستا طی سال گذشته دو هزار ۴۵۵ نفر در بخش فوتی‌ها، ۲۵۲ نفر در بخش از کار افتادگی، هزار و ۵۱۰ نفر در حوزه بازنشستگان و… از خدمات این صندوق بهره‌مند شده اند.

مدیر کل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر لرستان با اشاره به اینکه تا کنون ۹۷ هزار و ۷۳۱ نفر از سوی این صندوق در استان تحت پوشش بیمه قرار گرفته اند، افزود: در سال ۱۴۰۰ هشت هزار و ۱۸۰ نفر و در سال ۱۴۰۱ نیز ۱۰ هزار و ۷۲۳ نفر از سوی این صندوق تحت پوشش بیمه قرار گرفته اند.

عسگریان در ادامه سخنان خود با اشاره به پرداخت تسهیلات به مستمری بگیران کشاورزان در سطح استان، بیان داشت: در استانی‌هایی که شاهد رشد جمعیت هستیم، مادرانی که سه فرزند دارند، در روستا‌ها زندگی می‌کنند و غیر شاغل هستند نیز از سوی این صندوق بیمه می‌شوند.

ورزشکاران دارای مقام اول به صورت رایگان بیمه می‌شوند

او همچنین از تحت پوشش بیمه قرار گرفتن ورزشکارانی که دارای مقام‌های قهرمانی ملی و جهانی هستند، خبر داد و گفت: در این راستا ورزشکارانی که در بازی‌های کشوری مقام اول را در هر رشته ورزشی کسب کنند در سال ۱۴۰۲ به مدت یک سال بیمه رایگان و کسانی که در مسابقات جهانی مقام اول را کسب کنند به مدت ۱۵ سال از خدمات این صندوق به صورت رایگان بهره‌مند خواهند شد.

مدیر کل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر لرستان، تاکید کرد: جامعه هدف ما در این رابطه نیز روستاییان و عشایر هستند.

عسگریان با بیان اینکه همچنین افرادی که داری مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد به بالا هستند به صورت بورسیه مورد حمایت قرار خواهند گرفت، گفت: این طرح در حد پیشنهاد و مصوبه بوده و فعلاً عملیاتی نشده است.

او  در ادامه با اشاره به طرح «نذر بیمه» از سوی این صندوق در استان، گفت: در این راستا کسانی که در مناطق عشایری کپر نشین هستند و به لحاظ مالی دارای مشکل هستند به مدت ۱۵ سال از سوی این صندوق مورد حمایت بیمه‌ای قرار می‌گیرند.

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان