رئیس بنیاد نخبگان لرستان توانمندی حل مسئله را مهمترین شاخصه نخبگی عنوان کرد و گفت: بدنبال این هستیم که با اجتماع نخبگان در حوزه‌های مختلف گره مشکلات را باز کنیم.

به گزارش خبر افلاک ، مسعود صادقی پیش از ظهر امروز در نخستین نشست نخبگانی لرستان، اظهار کرد: شناسایی پرورش و جذب نخبگان از اولویت‌های هر کشور محسوب می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در ایران اسلامی نیز در حوزه‌های مختلف همچون فناوری و دانش‌بنیان پیشرفت‌های خوبی داشتیم که امید می‌رود از این پیشرفت‌ها در حل مسائل و مشکلات استفاده کنیم.

رئیس بنیاد نخبگان لرستان توانمندی حل مسئله را مهمترین شاخصه نخبگی عنوان و تصریح کرد: بدنبال این هستیم که با اجتماع نخبگان در حوزه‌های مختلف گره مشکلات را باز کنیم.

صادقی با بیان اینکه هرگونه هزینه برای نخبگان سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود، افزود: جذب و بکارگیری نخبگان در بخش‌های مختلف مدیریتی و اجرایی می‌تواند بسیار کارگشا باشد.

وی با اشاره به جذب ببش از ۳۰ نخبه استان در دستگاه‌های مختلف، گفت: همچنین از نخبگان قرآنی حمایت خواهیم کرد، چرا که هدف این بوده که از توان تخصصی نخبگان استفاده شود.

رئیس بنیاد نخبگان ادامه داد: انتظار می‌رود نخبگان پای کار آمده و در تصمیم‌گیری‌ها و حل مشکلات شرکت کنند، کمااینکه تشکیل هیات اندیشه‌ورز نخبگان در استان از اهداف این موضوع است.

صادقی با بیان اینکه ۷ کارگروه در هیات اندیشه‌ورز نخبگان استان تشکیل شده، افزود: این کارگروه‌ها شامل کارگروه‌های آب و محیط‌زیست، کشاورزی، کارآفرینی، زنان و خانواده، فرهنگ و رسانه، شهر هوشمند و سلامت، تولید و گردشگری است.

وی، حمایت از جامعه نخبگی، ایجاد و افزایش روحیه نخبگانی، رفع خلاء‌های علمی و فکری، بهره‌برداری از تفکر نخبگان جهت حل مسائل و معرفی نخبگان به نهادها و ارگان‌های مختلف را از جمله اهداف تشکیل هیات اندیشه‌ورز عنوان کرد.

پایان پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس