نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس گفت: خط تولید کارخانه صدرفولاد با کمک نیرو‌های بومی راه‌اندازی شد.

به گزارش خبر افلاک ، مهرداد ویسکرمی امروز در بازدید از کارخانه صدر فولاد لرستان که با حضور جمعی از اصحاب رسانه انجام گرفت، اظهارداشت: کارخانه صدر فولاد سال ۹۸ تعطیل بود و حتی برخی قطعات را به عنوان طلبکاری برداشته بودند و مالک هم در زندان بود.

او افزود: کارخانه صدرفولاد مشکلات زیادی داشته است از جمله ۱۶۲ چک برگشتی که آن را حل کرده‌ایم.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: با پیگیری‌های فراوان و علی‌رغم همه مشکلات احمدبیگی به عنوان مالک جدید کار را شروع کرد.

ویسکرمی تصریح کرد: مالک جدید کارخانه با کمک نیرو‌های بومی خط تولید را راه‌اندازی کرد و طی دو ماه تا ۱۵۰۰ تن هم تولید شده است.

او بیان کرد: با همین دستگاه‌ها تا ۲۶ شماره میلگرد رسما تولید شده و از لحاظ کیفیت بسیار بالاست و امیدواریم بتوانند در بحث ذوب هم خودکفا شوند.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی گفت: دستگاه‌های مربوط به بخش ذوب خریداری شده که اگر فعال‌سازی شود به صورت مستقیم و غیرمستقیم هزاران شغل ایجاد می‌شود و به قطب فولاد کشور تبدیل می‌شویم که امیدواریم به زودی کلنگ آن زده شود.

او با اشاره به تلاش شبانه‌روزی مدیریت جدید در کارخانه صدرفولاد گفت: واحد تولیدی مثل موجود زنده است و مراقبت لحظه‌ای می‌خواهد در تلاشیم تا شهریور هم تکلیف کارخانه پارسیلون مشخص شود.

علی احمد بیگی مالک کارخانه صدرفولاد لرستان نیز در این دیدار اظهار داشت: این کارخانه ۶ سال بنا به دلایل مختلف تعطیل بود و ۱۸۰ تا ۲۰۰ نفر کارگر و مهندس و پرسنل آن بیکار شدند.

او افزود: بعد از مدت‌ها با کشمکش‌های مختلف موفق شدیم در چارچوب قانون با همکاری مسئولان استان علی‌رغم همه مشکلات کار راه‌اندازی را شروع کنیم.

مالک کارخانه صدرفولاد لرستان عنوان کرد: برنامه ما برای اشتغال‌زایی بلند مدت است و تولید در حال انجام است و در فاز اول راه‌اندازی، اشتغال و برگشت به کار نیرو‌های کارخانه را در برنامه داریم.

احمد بیگی تصریح کرد: در هر ماه ۲۰ هزار تن میلگرد از شماره هشت تا ۳۲ تولید می‌شود که در حال حاضر مواد اولیه ما شمش را از اهواز، یزد و یاسوج و… وارد می‌کنیم و برنامه داریم در آینده نزدیک خودمان شمش تولید کنیم.

او بیان  کرد: به دلیل مشکلات سابق کارخانه خط ذوب و دستگاه‌ها قفل شده و در حال مذاکره برای راه‌اندازی مجدد آن هستیم و با رفع مشکلات و همکاری بانک سپه از خرداد ماه کلنگ‌زنی می‌شود که باعث رشد خوب و اشتغال‌زایی شود.

مالک کارخانه صدرفولاد لرستان گفت: انتظار داریم ظرف هشت تا ۱۲ ماه اشتغالزایی مستقیم را از ۱۵۰ نفر به ۴۰۰ نفر برسانیم.

او عنوان کرد: روزانه ۳۰۰ تا ۴۰۰ تن شمش باید تولید شود، ولی به دلیل مشکلات داریم آرام مسیر را طی می‌کنیم.

احمد بیگی با بیان اینکه برنامه تولید ما بر اساس ۶ ماهه اول ۱۰۰ هزار تن است گفت: بازار هدف در دو بخش بازار داخلی که براساس سفارش تولید انجام می‌دهیم و در بخش بازار صادراتی در سال گذشته محصول تولید شده آزمایشی را برای سوییس بردیم و استاندارد اروپا را گرفته است.

او با اشاره به کیفیت خوب تولید بیان کرد: شمش ما بازیافتی نیست و در تستی که در سوییس انجام شد از محصول بلژیک یک درجه بهتر بوده است.

مالک کارخانه صدرفولاد لرستان تصریح کرد: طرح توسعه اصلی با ظرفیت بالای چهار میلیون تن در سال است که مجوز این طرح را در وزارت صنایع را گرفته‌ایم.

احمدبیگی بیان کرد: تولید از دی ماه سال گذشته شروع شده است بالای ۹۰ درصد با کارگران تسویه حساب کردیم.

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان