مالک کارخانه صدرفولاد لرستان گفت: انتظار داریم ظرف هشت تا ۱۲ ماه اشتغالزایی مستقیم را از 150نفر به ۴۰۰ نفر برسد.

به گزارش خبرافلاک، علی احمد بیگی صبح امروز در بازدید نماینده مردم خرم آباد و چگنی و جمعی از خبرنگاران از شرکت صدر فولاد لرستان اظهار داشت: این کارخانه ۶ سال بنا به دلایل مختلف خوابیده بود و ۱۸۰ تا ۲۰۰ نفر کارگر، مهندس و پرسنل آن بیکار شدند.

وی افزود: بعد از مدتها با کشمکش های مختلف موفق شدیم در چارچوب قانون با همکاری مسئولان استان علیرغم همه مشکلات کار راه اندازی را شروع کنیم.

مالک کارخانه صدرفولاد لرستان عنوان کرد: برنامه ما برای اشتغالزایی بلند مدت است و تولید در حال انجام است و در فاز اول راه اندازی، اشتغال و برگشت به کار نیروهای کارخانه را در برنامه داریم.

احمد بیگی تصریح کرد: در هر ماه ۲۰ هزار تن میلگرد از شماره هشت تا ۳۲ تولید می شود که در حال حاضر مواد اولیه ما شمش را از اهواز، یزد و یاسوج و… وارد می کنیم و برنامه داریم در آینده نزدیک خودمان شمش تولید کنیم.

وی خاطرنشان کرد: به دلیل مشکلات سابق کارخانه خط ذوب و دستگاه ها قفل شده و در حال مذاکره برای راه اندازی مجدد آن هستیم و با رفع مشکلات و همکاری بانک سپه از خرداد ماه کلنگ زنی می شود که باعث رشد خوب و اشتغالزایی شود.

مالک کارخانه صدرفولاد لرستان گفت: انتظار داریم ظرف هشت تا ۱۲ ماه اشتغالزایی مستقیم از ۱۵۰نفر به ۴۰۰ نفر برسد.

وی عنوان کرد: روزانه روزی ۳۰۰ تا ۴۰۰ تن شمش باید تولید شود ولی به دلیل مشکلات داریم آرام مسیر را طی می کنیم.

احمد بیگی با بیان اینکه برنامه تولید ما بر اساس ۶ ماهه اول یکصد هزار تن است گفت: بازار هدف در دو بخش بازار داخلی که براساس سفارش تولید انجام می دهیم و در بخش بازار صادراتی در سال گذشته محصول تولید شده آزمایشی را برای سوییس بردیم و استاندارد اروپا را گرفته است.

وی با اشاره به کیفیت خوب تولید بیان کرد: شمش ما بازیافتی نیست و در تستی که در سوییس انجام شد از محصول بلژیک یک درجه بهتر بوده است.

وی افزود: برای بازار خارجی باید مراحل طی شود  الان قرارداد مفصلی با سوییس و آلمان داریم که در برنامه اهداف صادرات همکاری مسئولان استان را می طلبد.

مالک کارخانه صدرفولاد لرستان تصریح کرد: طرح توسعه اصلی با ظرفیت بالای چهار میلیون تن در سال است که مجوز این طرح را از وزارت صنایع گرفته ایم.

احمدبیگی بیان کرد: تولید از دی ماه سال گذشته شروع شده است بالای ۹۰ درصد با کارگران تسویه حساب کردیم.

انتهای پیام/