مسئول نهاد رهبری در دانشگاه‌های لرستان گفت: اطلس جامع قرآنی دانشگاه های استان تا اردیبهشت سال آینده تدوین می شود تا چهره های قرآنی کل دانشگاه های استان شناسایی شوند.

به گزارش خبرافلاک،حجت‌الاسلام حبیب حاتمی کن‌کبود عصر امروز در مراسم اختتامیه سی‌وهفتمین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشگاه‌های کشور که در دانشگاه لرستان برگزار شد، اظهار داشت: میزبانی سی‌وهفتمین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشگاه‌های کشور توفیقی نصیب استان فرهنگی لرستان کرد.

وی افزود: امیدوارم جشنواره های قرآنی موجب شود پیشوند و پسوند محرومیت از این استان برداشته شود و سبب برکات برای دانشگاه و آموزش استان و عموم لرستان شود.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه‌های لرستان عنوان کرد: حرکت خوبی انجام گرفته و اگر قرآن در زندگی ها حاکم شود موجب برکت زندگی ها می شود، اگر قرآن مطالعه شود آن موقع تصمیم گیران و تصمیم سازان ما آیات ربای قرآن را خواهند دید و مبارزه با ربا شکل می گیرد.

حاتمی کن‌کبود تصریح کرد: نسبت به قرآن و آیات آن به ظاهر خیلی کار کرده ایم ولی در عمق کار از قرآن و محتوایش فاصله گرفته ایم امیدوارم که عمل به آیات موجب شود در ساحت های مختلف زندگی، خلق خدا آرامش و آسایش را ببینند.

وی گفت: به برکت این جشنواره هاست که قرار است آیات قرآن تبیین شود تا خلق خدا احساس کند که قرآن قرار است زندگی آن ها را آباد کند.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه‌های لرستان بیان کرد: از معاون وزیر علوم قول گرفتیم به پیوست این جشنواره اطلس جامع قرآنی دانشگاه های استان تا اردیبهشت سال آینده تدوین شود تا چهره های قرآنی کل دانشگاه های استان شناسایی شوند.

حاتمی کن‌کبود اظهار داشت: اگر در دانشگاه های کل استان چهره های قرآنی شناسایی شوند سال بعد می توان مانور قرآنی داد تا نهضت قرآنی که به برکت جشنواره شروع شده در استان فرهنگی لرستان تکمیل شود.

وی عنوان کرد: امیدواریم به برکت جمع آوری بانک جامع قرآنی بتوانیم برخی از چهره های قرآنی را توسط بنیاد نخبگان استان به عنوان نخبه به جامعه معرفی کنیم تا سازمان ها، ادارات و نهادها از حافظان قرآن به عنوان انسان های متعهد و متخصص نهایت استفاده را ببرند.

 انتهای پیام/