استاندار لرستان گفت: لرستان جز پنج استان اول کشور در حوزه تولید محصولات دامی و عسل است.

به گزارش خبر افلاک ، فرهاد زیویار با بیان اینکه استان لرستان ظرفیت‌های منحصر به فرد بسیاری دارد اظهار داشت: زنجیره ارزش موضوعی است که با توجه به راهبردی که دولت سیزدهم در پیش گرفته است به دنبال این است که از خام‌فروشی ممانعت به عمل آورد.

وی با اشاره به اینکه در لرستان و بسیاری از استان‌های دیگر محصولات، از استان یا از کشور به صورت خام خارج می‌شوند عنوان کرد: این نمایشگاه به منظور ایجاد بازارهای صادراتی جهانی و تنوع‌بخشی به کالاهای صادراتی استان به منظور افزایش ضریب تاب‌آوری اقتصادی مؤثر خواهد بود.

استاندار لرستان به زنجیره‌های ارزش لرستان اشاره کرد و گفت: وجود ۸۰۰ هزار هکتار زمین زراعی که یک چهارم آنها آبی است و دو میلیون متر مربع منابع طبیعی و مرتع و همچنین رتبه برتر آبزی‌پروری لرستان باعث شده یکی از موقعیت‌های اولویت‌دار استان کشاورزی باشد.

زیویار با اشاره به اینکه لرستان جز پنج استان اول در حوزه تولید محصولات دامی و عسل است گفت: معادن استان لرستان نیز از ظرفیت‌های مناسبی برخوردار هستند چنانچه در تولید پودر کربنات کلسیم لرستان موقعیت مناسبی دارد و در این نمایشگاه نیز یک بخش به توانمندی‌های معادن اختصاص دارد.

وی همچنین به موقعیت جغرافیایی و اقلیمی لرستان اشاره کرد و گفت: قرار گرفتن در کریدور شمال به جنوب و شرق به غرب می‌تواند باعث شود لرستان در صنایع بالادستی و پایین دستی استان‌های همجوار خود موقعیت‌های مناسبی را کسب کند.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه صنعت نساجی در لرستان با تولید ۲۵ میلیون متر جزو رکورداران کشور محسوب می‌شود گفت: این تولید نسبت به یک سال و نیم گذشته ۷۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان