در پیام وزیر علوم به جشنواره سراسری قرآن و عترت آمده است: تقویت فعالیت‌های قرآنی در محیط‌های علمی و دانشگاهی منجر به تربیت انسان‌هایی در طراز دانشگاه مطلوب انقلاب اسلامی می‌شود.

به گزارش خبرافلاک، در مراسم اختتامیه سی‌وهفتمین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشگاه‌های کشور که عصر امروز در دانشگاه لرستان برگزار شد، پیام محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به سی‌و‌هفتمین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان قرائت شد.

متن پیام وزیر به شرح زیر است:

 جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان کشور یکی از برگ‌های زرین فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌های کشور است. اکنون که بیش از چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد، این جشنواره به مثابه شجره طیبه ای شده که ثمرات آن در عرصه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها و کشور مبتنی بر اراده و عزم دانشگاهیان قرآنی در حفظ ارزش‌های دینی و قرآنی بنا نهاده شده است. مجموعه‌ای از فعالیت‌های حوزه قرآن و عترت که بر پایه ایمان، اخلاق و باورهای دینی بنا نهاده شده و از پس فراز و نشیب سال‌های پر بار حیات طیبه خود، اکنون به یک رویداد بزرگ و مستحکمی برای حفظ و استمرار معنویت و ارزش‌های الهی در دانشگاه‌های کشور شده است.

نقش‌آفرینی مؤثر دانشجویان قرآنی در صحنه‌های فرهنگی و اجتماعی کشور، جلوه های پر طراواتی از طنین روح افزای تلاوت و انس با قرآن و عترت را به ذهن متبادر می‌سازد. تقویت این باور و نشاط معنوی می‌تواند، موجبات تحقق اهداف سند دانشگاه اسلامی و بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی به ویژه راهبردهای تاکیده شده مقام معظم رهبری (مدظلله العالی) با محوریت معنویت و اخلاق را فراهم نماید. در عرصه اخلاق و معنویت همچون دیگر عرصه ها، هریک از اجزاء این جشنواره پویا و اصیل، به عنوان سرمایه‌ای نمادین در محیط های دانشگاهی به شمار می‌رود که تاکنون سهم مهمی را در ارتقاء دانش، بینش و رفتارهای دینی و قرآنی دانشجویان کشور داشته است.

بی تردید، تقویت و ارتقاء فعالیت‌های دینی و قرآنی در محیط‌های علمی و دانشگاهی علاوه بر شکوفایی و بالندگی استعدادهای فردی دانشگاهیان، منجر به تربیت انسان‌هایی در طراز دانشگاه مطلوب انقلاب اسلامی می‌شود. ظرفیت‌های موجود در دانشگاه‌ها شامل؛ کانون‌های قرآن و عترت، هیئت‌های مذهبی و مجموعه‌های فعال دانشجویی در حوزه های مختلف دینی و قرآنی، با روحیه و عزمی که دارند، قطعا افق های روشنی از پیشبرد دانشگاه برای تقویت و اعتلای معنوی دانشگاه‌ها و نیز اعتلای توان علمی، بصیرتی و معرفتی کشور در رسیدن به قله های کمال را نمایان خواهد ساخت.

از این رو بر خود لازم می دانم ضمن گرامیداشت این رخداد با عظمت قرآنی و پاسداشت خدمات ارزنده همکاران عزیز در دانشگاه لرستان و معاونت فرهنگی وزارت علوم، نسبت به حضور گرم و معنوی متسابقان حاضر در این جشنواره به ویژه برگزیدگان جشنواره، داوران و استادان قرآنی دانشگاه ها و مراکز علمی کشور ادای احترام نموده و عزت و سربلندی روزافزون همه عزیزمان را از درگاه خداوند متعال مسألت نمایم.

انتهای پیام/