معاون توسعه بازرگانی و صنایع سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: همراه با رئیس کل بازرسی استان بیش از ۳۰ مغازه مرغ فروشی مورد بازدید قرار گرفت که مشکلی در عرضه و توزیع مرغ مشاهده نشد.

به گزارش خبرافلاک، مرغ از جمله کالاهای اساسی  سبد خانوار است که این روزها مردم برای تهیه و تأمین آن با مشکلاتی روبرو شده‌اند و نسبت به کمبود آن درسطح شهر انتقاداتی داشته اند.

با توجه به اینکه کمبود مرغ در بازار منجر به بروز مشکلاتی در شبکه تولید، توزیع و فروش این کالای اساسی می‌شود، نظارت بر تأمین و توزیع مایحتاج ضروری مردم اهمیت فراوانی دارد.

از ابتدای سال جاری قیمت گوشت مرغ روند افزایشی داشته است این در حالی است که طی روزهای گذشته اخباری مبنی بر کمبود مرغ در سطح استان به گوش رسیده که باعث نگرانی مردم شده است.

در همین راستا مسئولان استانی برای بررسی مشکلات مربوط به کمبود مرغ در بازار بصورت میدانی از فروشگاه ها و پایگاه های توزیع کننده گوشت مرغ بازدید به عمل آوردند.

حسین میردریکوند در گفتگو با خبرافلاک در رابطه با وضعیت بازار مرغ در لرستان اظهار داشت: در یک مقطع زمانی ۲۰ تا ۲۵ روزه به دلیل نبود جوجه یک روزه بازار مرغ دچار نوساناتی شد.

وی افزود: برای این که گوشت مرغ گرم در دسترس مردم باشد در هنگام تولید و جوجه ریزی  سن و وزن مرغ را مدیریت کردیم یعنی وزن مرغی که الان وارد بازار می شود یک کیلو و ۶۰۰ گرم است اما اگر همین مرغ چند روز بیشتر بماند وزنش بیشتر از ۲کیلوگرم می شود.

قیمت مصوب مرغ برای مصرف کننده ۷۳ هزار تومان است

معاون توسعه بازرگانی و صنایع سازمان جهاد کشاورزی لرستان عنوان کرد: قیمت مرغ تا چند روز پیش همان ۶۸ هزار تومان بود ولی قیمت سراسری ستاد تنظیم بازار ۷۳ هزارتومان اعلام شد.

میردریکوند با اشاره به کشتار۱۱۰ تن گوشت مرغ گرم بیان کرد: درکنار توزیع مرغ گرم برای جبران کمبود در بازار هرجا لازم بوده مرغ منجمد هم توزیع شده است و هرکس بخواهد به راحتی می تواند مرغ مورد نیازش را تهیه کند.

در بازرسی های میدانی مشکلی در عرضه و توزیع مرغ مشاهده نشد

وی با اشاره به بازرسی های میدانی در سطح شهر خرم آباد تصریح کرد: همراه با رئیس کل بازرسی استان بیش از ۳۰ مغازه مرغ فروشی مورد بازدید قرار گرفت که مشکلی در عرضه و توزیع مرغ مشاهده نشد.

وی گفت: برای جلوگیری از سوءاستفاده واسطه ها و دلالان سامانه ای طراحی شده است و هر نفر می تواند از طریق پیامک تا پنج کیلوگرم مرغ بخرد.

کشتار و توزیع ۱۱۰ تن گوشت مرغ گرم در لرستان

معاون توسعه بازرگانی و صنایع سازمان جهاد کشاورزی لرستان عنوان کرد: این سامانه کابوک قابل رصد و پایش است و می توانیم ببینیم که هر فروشگاه مرغ را به چه کسی و به چه میزان به فروش رسانده است.

میردریکوند تصریح کرد: متاسفانه شایعه می کنند که مرغ نیست و قحطی آمده اما در حقیقت اینطور نیست در سالن های مرغداری قطعات زیادی داریم که به وزن رسیدند و شبی ۱۰۰ تا ۱۱۰ تن کشتار می شود در حالی که نیاز استان ما ۸۰ تن است.

سعید رازانی در گفتگو با خبرافلاک اظهار داشت: در حال حاضر حسب توضیحات رئیس جهاد کشاورزی استان و مستندات ارائه شده تقریبا روزی ۱۰۰ تن گوشت مرغ گرم در بازار استان توزیع می شود.

وی افزود: طبق تصمیم ستاد تنظیم بازار نقاط مشخصی در سطح شهرها برای عرضه مرغ گرم در نظر گرفته شده که بتوان آن ها را از طریق سامانه رصد و پایش کرد.

مدیرکل بازرسی لرستان عنوان کرد: در تلاشیم این میزان گوشت مرغ گرمی که روزانه تولید می شود طبق سامانه ستاد تنظیم بازار در نقاط و مراکز تعیین شده توزیع شود.

رازانی بیان کرد: پیگیری هایی در حال انجام است که روی میزان تولید روزانه و توزیع آن در سطح شهر از طریق سامانه و دیگر روش ها نظارت شود و برهمین اساس در چند روز گذشته تلاش شده هر روز در استان مرغ تولیدی به نحو مطلوب توزیع شود.

انتهای پیام/