نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به شناسایی ۵۸ رگه معدنی در لرستان گفت: ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای احداث تونل اسپژ اختصاص یافت.

به گزارش خبر افلاک ، یحیی ابراهیمی نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی  در مراسم کلنگ‌زنی کارخانه استیل کورد شهرک صنعتی سلسله اظهار داشت: یکی از آرزو‌های مردم این شهرستان احداث تونل اسپژ بود که پس از سال‌ها بلاتکلیفی توانستیم آن را در دو سال اخیر در پیوست بودجه بیاوریم و سال گذشته در سفر رئیس‌جمهور مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار به آن اختصاص یافت.

او با بیان اینکه صنعت در جایی شکوفا می‌شود که آب داشته باشد، افزود: متولیان امر در سال‌های گذشته بدون توجه به این موضوع صنعت را به شهر‌های فاقد آب بردند.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: شهرستان‌های سلسله و دلفان زیرساخت‌های لازم برای صنعتی‌شدن را دارند و انتظار می‌رود در دلفان که محروم‌تر و از جمعیت بیشتری نیز برخوردار است در حوزه صنعت اتفاقات خوبی رقم بخورد.

او درباره شناسایی ۵۸ رگه معدنی در لرستان بیان کرد: ۲ هزار هکتار رگه معدنی از فلز مس کشف‌شده در دلفان وجود دارد که انتظار داریم صنایع، معادن و فلزات در این زمینه سرمایه‌گذاری‌های لازم را در این شهرستان داشته باشد.

ابراهیمی با اشاره به شناسایی رگه‌های معادن فلزاتی، چون طلا، مس و منیزیم در لرستان، گفت: شناسایی و سرمایه‌گذاری در این معادن می‌تواند ارزش‌افزوده خوبی برای این استان به‌همراه داشته باشد.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی ابراز کرد: از زحمات فرماندار، دستگاه قضا و نیروی انتظامی سلسله برای رفع معضلات اجتماعی آب این واحد در شهرک صنعتی این شهرستان نهایت قدردانی را داریم.

او با بیان اینکه سلسله و دلفان نیروی انسانی و منابع طبیعی لازم را دارد، افزود: هیچ کارخانه و طرح صنعتی از ابتدای انقلاب تاکنون در این شهرستان‌ها ایجاد نشده است.

ابراهیمی اظهار داشت: پیشرفته‌ترین دستگاه سی‌تی آنژیوگرافی برای لرستان خریداری‌شده و در روز‌های آینده در بیمارستان شهید مدنی خرم‌آباد به بهره‌برداری می‌رسد.

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان