معاون اول قوه قضائیه گفت: ۲۱۰ بستر فسادزا شناسایی و برنامه‌ریزی جدی برای از بین بردن این فساد برون قضایی انجام شده است.

به گزارش خبر افلاک ، حجت‌الاسلام و المسلمین محمد مصدق صبح امروز در آئین تکریم و معارفه رئیس‌کل دادگستری لرستان، ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهید مطهری و تبریک روز معلم، اظهار کرد: محمد رزم حدود ۴ سال به عنوان رئیس کل دادگستری در استان خدمت کرد و امروز تودیع می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: نام لرستان تداعی‌کننده غیرت، شجاعت و صفای مردم استان و زبانزد ما ایرانیان است.

معاون اول قوه قضائیه با اشاره به سابقه مردم نجیب لرستان در پیروزی انقلاب اسلامی، تصریح کرد: طی ۴۴ سال گذشته زحمات فراوانی توسط مردم استان کشیده شده، همچنان‌که در تاریخ ثبت شده که چه جوانان برومند و شایسته‌ای را راهی جبهه حق علیه باطل کردند.

حجت‌الاسلام مصدق با وجود بیش از ۵ هزار شهید و ۱۲۰ هزار ایثارگر استان، بیان کرد: مشاهده نجابت و ولایتمداری مردم لرستان، مسوولیت کارگزاران نظام را مضاعف می‌کند. 

وی تاکید کرد: امروز همه ما در قوه‌های سه‌گانه به عنوان حقیقت و نه شعار باید اعتقاد به این داشته باشیم که ما صاحب مردم نبوده، بلکه خادم ملت به معنای واقعی کلمه هستیم، بنابراین رضایتمندی مردم در همه سطوح باید دغدغه همه مسوولان شود.

معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه امسال برنامه‌ دادگستری‌های سراسر کشور را از ماموریت‌محور به سمت هدف‌محور تغییر دادیم، افزود: هدف‌محور یعنی اینکه اجرای عدالت، رضایتمندی مردم و احقاق حق در اصل و اولویت قرار گیرد.

حجت‌الاسلام مصدق بیان داشت: سختی کار در دستگاه قضایی هیچ‌گاه مورد توجه قرار نمی‌گیرد، اما وظیفه داریم که بر اساس موازین اسلامی برخورد مناسبی را با ارباب رجوع داشته باشیم.

وی با اشاره به تشکیل قرارگاه عملیاتی برای اجرای فرامین رهبری در قوه قضاییه، گفت: یکی از بخش‌های این قرارگاه در خصوص مبارزه با فساد در درون و برون قوه قضائیه است.

معاون اول قوه قضائیه با اشاره به شناسایی ۲۱۰ بستر فسادزا برون قضا، خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی جدی برای از بین بردن این فساد برون قضایی انجام شده است.

حجت‌الاسلام مصدق با بیان اینکه قوه قضائیه با سند پشتیبان علمی برنامه‌ها را پیش می‌برد، گفت: مردم‌مداری از مهمترین برنامه‌های قوه قضائیه است، کمااینکه در سفرهای استانی و با مشاهده پرونده‌های مردمی، آن را ملاحظه و به صورت پایلوت آن مانع را در سراسر کشور حل می‌کنیم.

وی ادامه داد: جلسه امروز برای تکریم مدیری عزیز برگزار شده که حدود ۴ سال به عنوان رئیس کل دادگستری لرستان خدمت کرد، از تلاش‌های مجدانه رزم تشکر کرده و حجت‌الاسلام شهواری را به عنوان رئیس جدید دادگستری استان معرفی می‌کنیم.

وی با تاکید بر اینکه لرستان یکی از استان‌های پرافتخار در وجوه مختلف از جمله اغتشاشات اخیر است، افزود: این مهم نشان از مدیریت توام با همکاری و هماهنگی با دیگر دستگاه‌های نظامی، انتظامی، امنیتی و قضایی است.

پایان پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس