تحلیلگر مسائل سیاسی غرب آسیا با بیان اینکه برخورد با ضاربان و هتاکان امر به معروف و نهی از منکر بسیار ضروری است، گفت: عاملان شهادت حمیدرضا الداغی باید سریعا محاکمه و به اشد مجازات برسند.

به گزارش خبر افلاک ، امیر علی حیدر امیری اظهارداشت: شهید الداغی، نه اولین شهید امر به معروف و نهی از منکر است و نه آخرین شهید، جوانی که بسیجی نبود ولی به عنوان یک انسان با‌غیرت وقتی دید که چند خانم در معرض خطر هستند، به میدان مقابله آمد تا دفاع کند و در همین لحظه به شهادت رسید.

وی با تاکید بر ضرورت حمایت‌های لازم از آمران به معروف و ناهیان از منکر، افزود: اگر قوانین در راستای حمایت از این بزرگواران ضعیف باشد، سبب پیش‌روی کسانی می‌شود که گستاخانه برای ضرب و شتم و یا به شهادت رساندن آمران به معروف اقدام می‌کنند.

تحلیلگر مسائل سیاسی غرب آسیا تصریح کرد: سلبریتی‌های بی‌سواد که زمانی برای یک کاسه ماست، غوغا کردند ولی حالا در برابر این جنایت و شهادت یکی از آمران به معروف و نهی از منکر سکوت کردند چرا که این فردی که به شهادت رسیده، یک انسان آمر به معروف و ناهی از منکر بوده است در واقع سلبریتی‌ها، دنیا را به خاطر غرب می‌خواهند از همین رو در مواقعی که به ضررشان باشد سکوت می‌کنند.

امیری بیان کرد: کسانی که در جامعه منکر انجام می‌دهند و اینگونه گستاخانه یک جوان را با ضربات چاقو به شهادت می‌رسانند، نباید با قوانین عادی و در زمانی طولانی محاکمه شوند بلکه باید هرچه سریعا آن‌ها محاکمه و به دارمجازات آویخته شوند که در این راستا می‌طلبد یک کمپینی برای مجازات سریع‌تر این جنایتکاران راه‌اندازی شود.

وی با بیان اینکه باید در جامعه امر به معروف و نهی از منکر فرهنگ‌سازی شود، گفت: در دین مبین اسلام و آموزه‌های دینی و قرآنی به امر به معروف و نهی از منکر تاکید بسیار زیادی شده است لذا نباید افراد جامعه نسبت به این مهم بی‌تفاوت باشند، از طرفی باید قانون در برابر این افراد گستاخ و جنایتکار محکم بایستند و آن‌ها به سزای عملشان برسند.

تحلیلگر مسائل سیاسی غرب آسیا بیان کرد: برای امر به معروف و نهی از منکر هم باید کار فرهنگی صورت گیرد و هم قوانین محکمی از آمران به معروف حمایت کند و با ضاربان و هتاکان امر به معروف و نهی از منکر به شدت برخورد شود.

امیری بیان کرد: در حال حاضر قوانینی که از آمران به معروف و ناهیان از منکر وجود دارد ضعیف بوده و لازم است به این مهم توجه جدی شود چرا که امر به معروف و نهی از منکر وظیفه هر مسلمان در یک جامعه اسلامی است.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : سفیر افلاک