نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد ضمن گرامیداشت روز معلم گفت: توسعه و آبادانی کشور با تلاش مجموعه آموزش و پرورش امکان پذیر است.

به گزارش خبر افلاک ، حجت الاسلام والمسلمین سیداحمدرضا شاهرخی گفت: روز معلم، روزی برای تجلیل از مقام فرهیختگان، فرهنگ سازان، و میراث‌داران انبیا، و مروجان علم و ایمان، دانش، اخلاق و بینش انسانیت است.

وی افزود: گرامی می‌داریم یاد و خاطره استاد شهید آیت الله شیخ مرتضی مطهری«ره» که سالروز شهادت آن عالم برجسته به حق روز معلم نام گرفت، متفکر اندیشمندی که مجاهدانه در راستای روشنگری و احیای تفکر دینی گام برداشت، و در این راه مقدس آماج تیر بدخواهان و کج اندیشان قرار گرفت، و نام خود را بعنوان معلم راستین انقلاب اسلامی جاودانه ساخت.

:وی اظهار داشت: قطعاً ساختن آینده کشور و افتخار آفرینی در عرصه‌های گوناگون، با تلاش و زحمت شبانه‌روزی مجموعه های آموزش و پرورش، دانشگاه و حوزه علمیه که خستگی ناپذیر و خالصانه درصدد آموزش و تربیت فرزندان این مرز و بوم و شکوفایی استعدادهای آنان و نیز اعتلای علمی، اخلاقی و فرهنگی جامعه تلاش می‌کنند، محقق خواهد شد.

وی تصریح کرد : تربیت نسل معتقد به آرمان‌های اسلامی، در کنار تعلیم و تربیت رسالتی است که امروز بر عهده معلمان و اساتید حوزه و دانشگاه است، تا بدینوسیله جوانان و نوجوانان به قله های کمال و معنویت نائل گردند.

امام جمعه خرم‌آباد گفت: تعلیم و تربیت در تراز اندیشه های بلند انقلاب اسلامی، زمانی به نقطه مطلوب می‌رسد که، منزلت معلمان بعنوان عناصری موثر در جامعه، در جایگاه والای خویش قرار گیرد، بطوریکه آحاد جامعه قدردان این قشر عظیم باشند و مسئولان کشوری و استانی در تامین رفاه مناسب و معیشت آنان اقدامات رضایت بخشی بعمل آوردند.

حجت‌الاسلام والمسلمین شاهرخی افزود: اینجانب ضمن پاسداشت روز معلم و تبریک به جامعه فرهنگی کشور، خصوصاً معلمان و فرهیختگان و اساتید در استان لرستان و خانواده محترم این عزیزان، از زحمات شبانه روزی و ارزشمند آنها کمال تشکر و قدردانی را دارم، امید است با تلاش های سازنده و خستگی ناپذیر این عزیزان، شاهد رشد و ارتقای بیش از پیش جایگاه استان در عرصه‌های مختلف علمی و فرهنگی باشیم.

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان