نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کارگران از عناصر اصلی چرخش اقتصاد کشور هستند، گفت: زمانی شاهد رشد در جامعه هستیم که علاوه بر حفظ و پرداخت حق و حقوق کارگران، نسبت به مهارت‌افزایی کارگران نیز برنامه‌ای وجود داشته باشد.

به گزارش خبر افلاک ، عباس گودرزی اظهارداشت: شان و منزلت کارگر، ریشه در آموزه‌های دینی دارد که پیامبر(ص) بر دست کارگر بوسه می‌زند، از طرفی کارگر یکی از عناصر اصلی چرخش اقتصاد کشور و یک مهره موثر و غیرقابل جایگزین برای رشد یک کشور در عرصه اقتصاد است.

وی افزود: در حوزه تولید، زمانی شاهد رشد و بهره‌وری هستیم که به کارگر توجه شود چون کارگر محور تولید است و از طرفی باید در کشور فرهنگ‌سازی شود که افراد به ازای کاری که انجام می‌دهند، مزد دریافت می‌کنند لذا تنبلی، پول‌های بادآورده و درآمدهای بی‌رنج و دارایی‌های نامشروع باید از فضای اقتصاد جامعه برچیده شود.

نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در واقع باید حق‌الزحمه هر شخص براساس میزان سعی و تلاشش باشد که در دیدار روز گذشته کارگران با رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران، به این مهم تاکید بسیار زیادی شد.

گودرزی بیان کرد: زمانی شاهد رشد در جامعه هستیم که علاوه بر حفظ و پرداخت حق و حقوق کارگران، نسبت به مهارت‌افزایی کارگران نیز برنامه‌ای وجود داشته باشد و این مهارت‌ها متناسب با روش‌های نوین و به‌روز باشد که منجر به افزایش سهم تاثیر در تولید خواهد شد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه نقش کارگر در تولید پررنگ و سهم او در اقتصاد کشور باید مضاعف شود، گفت: نکته مهم این است، علاوه بر اینکه کارگر از یک شان‌ الهی و تاثیر راهبردی در اقتصاد کشور برخوردار است، در حمایت و پشتیبانی از انقلاب طی این چهار دهه نقش مهمی را داشته است تا جایی که برای پایداری انقلاب تا پای جان ایستاده و در همه مقاطع وفاداری خود را نشان داده است.

گودرزی با اشاره به اینکه باید در جهت تامین رفاه کارگران کوشا باشیم، عنوان کرد: لازم است که با برنامه‌ریزی در حوزه‌های مختلفی مانند درمان، بیمه، توانمندسازی و سایر حوزه‌ها به کارگران توجه ویژه‌ای شود.

وی خاطرنشان کرد: در همین راستا در شهرستان بروجرد با هدف ارائه خدمت بیشتر و بهتر به کارگران و بازنشسته‌ها، اقداماتی در دستور کار قرار گرفت که در حوزه درمان و زیرساخت‌ها جوابگو نبود و با توسعه زیرساخت‌های درمانی، طرح توسعه در بیمارستان کوثر انجام شد، همچنین در حوزه ورزشی نیز طرح توسعه در ورزشگاه کارگران اجرا و استخر این مجموعه نیز نوسازی و تجهیز شد.

نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به بیمه کارگران ساختمانی، تصریح کرد: در راستای اصلاح ماده ۵ قانون، ۵۰۰ هزار نفر از کارگران ساختمانی تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد، این در حالیست که یک میلیون و ۲۰۰ هزار کارگر ساختمانی در کشور وجود دارد که تنها ۸۰۰ هزار نفر تحت پوشش بیمه بوده که در راستای خدمت بیشتر به قشر کارگران، بیمه کارگران ساختمانی در دستور کار قرار گرفت و به زودی اجرا می‌شود.

گودرزی یادآور شد: همه ما در دولت و مجلس وظیفه داریم کارگران را به عنوان عنصر موثر در اقتصاد کشور و به عنوان ستون فقرات جامعه تکریم نمائیم و همه تلاش خود را در جهت خدمت به این قشر زحمتکش انجام دهیم.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : سفیر افلاک