مدیرکل تامین‌اجتماعی لرستان با بیان اینکه تامین اجتماعی لرستان 705 میلیارد تومان از کارفرمایان طلب دارد، گفت: سال گذشته 298 میلیارد تومان بدهی وصول شد.

به گزارش خبر افلاک ، منوچهر گودرزی اظهارداشت: سال گذشته میزان طلب تامین‌اجتماعی لرستان از کارفرمایان ۶۰۰ میلیارد تومان بود که از این مبلغ ۲۹۸ میلیارد تومان وصول شد ولی در اواخر سال بازهم ۴۰۰ میلیارد تومان به بدهی‌ها اضافه شد و در حال حاضر این سازمان ۷۰۵ میلیارد تومان از کارفرمایان طلب دارد.

وی افزود: برنامه‌ای که برای وصول این میزان طلب داریم، به اینگونه است که با توجه به اینکه این سازمان از سیاست‌های کلان تبعیت می‌کند و با توجه به شعار سال که مهارتورم و رشد تولید نامگذاری شده، لذا این سازمان در این مسیر حرکت می‌کند تا آسیبی به سرمایه گذاران و تولید وارد نشود و سعی می‌کنیم در کنار آن‌ها باشیم و حمایت کنیم.

گودرزی بیان کرد: البته لازم است که کارفرمایان هم اهتمام لازم را در پرداخت حق‌بیمه داشته باشند تا معوق نشود چون تامین‌اجتماعی یک سازمان غیردولتی است و منابع باید به گونه‌ای باشد تا به بهترین شکل خدمات لازم را ارائه دهیم.

وی خاطرنشان کرد: نهایت مساعدت را با کارفرمایان بدهکار به سازمان تامین اجتماعی داریم و در برخی موارد می‌توانند از شرایطی مانند تقسیط برای تسویه بدهی اقدام کنند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : سفیر افلاک