فرمانده انتظامی لرستان با اشاره به ارسال هزار و ۷۵۶ پیامک تذکر رعایت حجاب به مالکان خودروها در این استان، از پلمب ۱۵ مکان صنفی به دلیل کشف حجاب خبر داد.

به گزارش خبر افلاک، سردار یحیی الهی امروز چهارشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه یکی از مطالبات جدی مردم، مسأله حجاب است، اظهار داشت: با توجه به اعتقادات مردم لرستان و تدین آنها خوشبختانه مشکل خاصی نداریم، البته برای استان ولایتمدار و انقلابی مثل لرستان کشف حجاب کمش هم زیاد است.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه «حجاب محدودیت شرعی و قانونی است و کشف حجاب، حرام شرعی و سیاسی است»، گفت: رعایت عفاف و حجاب به عنوان یک تکلیف شرعی و قانونی است و همه اقشار ملزم به رعایت این امر واجب هستند.

ارسال ۱۷۵۶ پیامک تذکر رعایت حجاب

فرمانده انتظامی لرستان، افزود: ناظران چهارگانه‌ای در طرح عفاف و حجاب در نظر گرفته شده است که در خط مقدم این طرح مجموعه انتظامی است و در اجرای این طرح به هیچ وجه کوتاه نخواهیم آمد.

سردار الهی، گفت: ناظر یک، که متوجه کشف حجاب خودروها است از ابتدای طرح که از ۲۶ فروردین ماه شروع شده هزار و ۷۵۶ مورد تذکر با پیام کوتاه مرحله اول و ۴۰ مورد تذکر دوم به مالکان خودروها داده شده که در سامانه پلیس نیز ثبت شده است که در مرحله دوم به مدت ۱۵ روز توقیف سیستمی است یعنی در این ۱۵ روز خودروی توقیفی از طریق سیستمی هیچ نوع خدماتی به آن نخواهد شد و در مرحله سوم توقیف خودرو به صورت فیزیکی است و در مرحله چهارم معرفی به دستگاه قضا است.

پلمب ۱۵ مکان صنفی

وی افزود: در طرح ناظر دو که مربوط به اصناف و اماکن است، اصناف و اتحادیه‌ها توجیه و عواقب کشف حجاب را به آنها گوشزد کردیم که در این طرح ۵۳۰ مورد بازدید از اماکن صنوف به عمل آمده که ۲۸ مورد اخطار اولیه به صنوف متخلف داده شده و اخطار دوم نیز به ۱۵ مکان صنفی که منجر به پلمپ آنها شد و در صورت تکرار به دستگاه قضا معرفی خواهند شده و در نهایت از آنها سلب امتیاز خواهد شد.

فرمانده انتظامی لرستان در ادامه ضمن تشکر و همراهی مردم و مسئولان در اجرای این طرح با اشاره به ناظر سه که مربوط به معابر عمومی است، گفت: انتظار داریم ادارات متولی نسبت به نصب دوربین‌های چهره زن اقدام کنند که در این طرح نیز برای ۴۱ نفر که در معابر عمومی اقدام به کشف حجاب کردند پرونده تشکیل و به دستگاه قضائی معرفی شدند.

سردار الهی با اشاره به طرح ناظر چهار که مربوط به فضای مجازی است گفت خوشبختانه با وجود تجهیزات خوبی که در پلیس فتا داریم وضعیت خوب و کارنامه قابل قبولی داریم.

لزوم همکاری همه نهادها

وی در ادامه ضمن دعوت عموم به رعایت قانون و تقدیر از مردم شریف و ولایتمدار لرستان و همکاری و حمایت دستگاه قضا، سپاه، بسیج، ستاد امر به معروف و نهی از منکر، استاندار، مسئولان ادارات و سازمان‌ها، ائمه جمعه و جماعات و نماینده ولی فقیه در استان که همیشه با نفوذ کلامش راه گشای امورات دستگاه‌های امنیتی بوده است، گفت: حجاب جزئی از فرهنگ ایرانی اسلامی ما است که دشمن سعی دارد با تخریب این فرهنگ، بنیان خانواده را سست کند که وظیفه همه نهادها و ادارات مقابله با این کید دشمن است.

فرمانده انتظامی لرستان با اشاره به اجرای طرح عفاف و حجاب توسط فراجا، گفت: دفاع از کیان خانواده و فرهنگ عفاف و حجاب تنها وظیفه فراجا نیست و همه نهادها باید به وظایف خود در کنار فراجا عمل کنند تا شاهد تحقق اهداف طرح مذکور باشیم.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر