مدیرکل بازرسی لرستان گفت: در سال گذشته افرادی در رده‌های مختلف از مدیرکل تا معاون تا رئیس اداره و رده‌های پایین‌تر معرفی و برای آنان تخلفات و مجازات‌هایی در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبر افلاک ، سعید رازانی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سازمان بازرسی کل کشور یکی از سازمان‌های تابعه قوه قضائیه است و جزء سازمان‌هایی است که به موجب اصل ۱۷۴ قانون اساسی تشکیل شده است.

وی هدف مهم بازرسی را اجرای درست قوانین در دستگاه‌های اجرایی دانست و افزود: با توجه به گستردگی وظایف بازرسی کل کشور نمی‌توانیم تمام سازمان‌ها و دستگاه‌ها را همزمان بازرسی کنیم و بازرسی‌ها طبق طرح و برنامه‌ریزی و حسب مورد است که طی آن بازرسی طبق برنامه وارد دستگاه‌ها و ارگان‌ها می‌شود.

مدیرکل بازرسی لرستان با تأکید بر اینکه اگر در بازرسی اشکالاتی ببینیم برای مدیر دستگاه ارسال می‌شود و در پایان هم گزارش و پیشنهاداتی ارائه می‌شود،گفت: اجرای پیشنهادات بازرسی به دستگاه‌ها الزامی است.

رازانی با یادآوری اینکه اگر بازرسان سازمان بازرسی در جریان بازرسی تخلفی ببینند حسب مورد با رئیس یا کارمند دستگاه اجرایی برخورد می‌کنند، افزود: بر همین اساس در سال گذشته افرادی در رده‌های مختلف از مدیرکل تا معاون تا رئیس اداره و رده‌های پایین‌تر معرفی و برای آنان تخلفات و مجازات‌هایی در نظر گرفته شده است.

رازانی، برخورد با فساد را اولویت نخست بازرسی لرستان دانست و گفت: بازرسی استان در برخورد با فساد و مفسد بدون اغماض و به‌طور قاطع برخورد کرده و در این راستا با کسی تعارف ندارد و کارکنان متخلف به هیئت تخلفات اداری ، کمیته‌های انضباطی و مراجع قضایی معرفی و کسر از حقوق، توبیخ کتبی، محرومیت از انتصاب در پست های مدیریتی و موارد دیگر در این راستا انجام شده است.

وی در خاتمه ضمن اعلام آدرس اینترنتی سامانه شکایات۱۳۶٫bazresi.ir اظهار داشت: همه همشهریان گرامی به منظور ثبت شکایات یا گزارش فساد می‌توانند در تمامی ساعات شبانه‌روز به این سامانه مراجعه و با تلفن گویای ۱۳۶ تماس بگیرند.

پایان پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس