رئیس ستاد نماز عید فطر گفت: ان‌شاءالله برنامه‌های ما در جایگاه نماز به‌صورت رسمی از ساعت ۷ صبح آغاز خواهد شد و حدود ساعت ۸ صبح نماز به‌امامت رهبر معظم انقلاب اسلامی اقامه می‌شود و سپس ایراد خطبه‌های نماز را خواهیم داشت.

به گزارش خبر افلاک ، حجت‌الاسلام علی نوری رئیس ستاد برگزاری نماز عید فطر صبح امروز درباره جزئیات برنامه‌های این نماز بیان کرد: بعد از سه سال وقفه ان‌شاءالله نماز عید سعید فطر امسال به‌امامت رهبر معظم انقلاب در مصلای تهران برگزار می‌شود. نماز عید فطر امسال با شعار «عید بندگی و همبستگی» اقامه خواهد شد.

بیشتر بخوانید

وی افزود: مسیرهای منتهی به محل برگزاری نماز جمعه و تمهیدات ترافیکی از سوی راهنمایی و رانندگی اعلام خواهد شد.

رئیس ستاد نماز عید فطر ابراز کرد: سعی شده است با همکاری شهرداری بنرهایی در سطح شهر برای اطلاع‌رسانی نصب شود و از ساعت ۵ صبح اتوبوس و مترو رایگان خدمت‌رسانی کنند.

نوری اضافه کرد: درب‌های مصلای تهران از وقت اذان صبح و ساعت ۴ باز خواهد شد و میزبان نمازگزاران محترم هستیم‌. برنامه‌های ما در جایگاه نماز به‌صورت رسمی از ساعت ۷ صبح آغاز خواهد شد و حدود ساعت ۸ صبح نماز به‌امامت رهبر معظم انقلاب اسلامی اقامه خواهد شد و سپس ایراد خطبه‌های نماز را خواهیم داشت.

وی تأکید کرد: تمرکز برای ورود به مصلی از درب‌های شمالی از بزرگراه شهید سلیمانی و ایستگاه متروی مصلی در نظر گرفته شده و درب‌های شماره ۱۸، ۱۹ و ۲۰ مصلی در ضلع شمال بازگشایی خواهد شد.

رئیس ستاد نماز عید فطر خاطرنشان کرد: توقفگاه‌ها و پارکینگ‌های وسیعی در ضلع شمالی مصلی در نظر گرفته شده است تا مشکلی در پارک خودروها نداشته باشیم. مترو در زمان برگزاری نماز عید فطر در ایستگاه شهید بهشتی توقف نخواهد داشت و ایستگاه‌های میرزای شیرازی، شهید قدوسی و سهروردی جایگزین خواهد شد.

نوری عنوان کرد: مردم در زمان حضور در مصلی حتماً مهر و سجاده همراه خود داشته باشند و از همراه آوردن وسایل غیرضروری پرهیز کنند تا در مبادی حفاظتی و انتظامی دچار توقف و ترافیک نشویم. از مردم عزیزمان می‌خواهیم از درب‌های شمالی وارد مصلی شوند؛ البته در سمت شرقی هم درب‌های شماره ۱۲ تا ۱۵ باز خواهد بود.

وی با اشاره برنامه‌های فرهنگی کنار نماز عید، گفت: با همکاری نهادهای مردمی مواکب متعددی برای پذیرایی از نمازگزاران در نظر گرفته شده است، هم‌چنین اطلاعات مورد نیاز مردم در کانال پیام‌رسان ایتای ستاد نماز عید فطر قرار داده می‌شود و از طریق سامانه پیامکی ۶۸۶۸ قبل و بعد از نماز آماده دریافت پیام‌ها و نظرات مردم هستیم.

رئیس ستاد برگزاری نماز عید فطر اعلام کرد: نماز عید فطر به‌صورت زنده از طریق شبکه‌های صداوسیمای جمهوری اسلامی پخش خواهد شد.

نوری در پایان خاطرنشان کرد: ما این آمادگی را داریم که اگر روز جمعه به‌عنوان عید فطر اعلام شد، نماز عید فطر را با آمادگی کامل برگزار کنیم؛ اگر این‌طور شود با برگزاری نماز عید فطر در مصلای تهران، دیگر نماز جمعه را نخواهیم داشت.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم