معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی لرستان با اشاره به صدور هشدار سطح زرد کشاورزی در این استان از کاهش دمای شبانه خبر داد.

به گزارش خبر افلاک ، زینب اکبری  با اشاره به ادامه فعالیت هسته اصلی سامانه بارشی جدید در لرستان اظهار داشت: ابرناکی و وزش باد شدید در برخی از نقاط این استان به‌ویژه قسمت‌هایی از مرکز و جنوب شرقی پیش‌بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه رگبار برف و رعدوبرق در ارتفاعات و رگبار تگرگ و مه‌آلودگی در مناطق مستعد لرستان پیش‌بینی می‌شود، افزود: آب‌گرفتگی معابر و سیلابی‌شدن مسیل‌ها از پیامدهای سامانه بارشی جدید است.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی لرستان عنوان کرد: بالا آمدن سطح آب رودخانه‌های فصلی و موقتی، خطر سقوط اشیا، خسارت به بخش‌های مختلف کشاورزی و خسارت به برخی سازه‌های سبک شهری و روستایی از دیگر مخاطرات سامانه جدید در این استان است.

بیشتر بخوانید

وی با اشاره به رطوبت حاکم و شرایط ناپایدار در لرستان بیان کرد: بارش‌های به‌شکل پراکنده، رگباری و به‌همراه رعدوبرق در اغلب نقاط این استان پیش‌بینی می‌شود.

اکبری با بیان اینکه سامانه بارشی جدید به‌طور کامل در جمعه جاری از جو لرستان خارج می‌شود، گفت: جو این استان در روزهای آغازین هفته آینده نسبتاً آرام است.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی لرستان با اشاره به کاهش دمای شبانه در این استان ابراز کرد: دمای شبانه در مناطقی از شمال و شرق این استان به صفر و زیر صفر می‌رسد.

اکبری با اشاره به لزوم تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارات احتمالی سرمازدگی بهاره در مزارع و باغات لرستان اظهار داشت: هشدار سطح زرد کشاورزی این استان امروز صادر شد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم