رئیس‌جمهور پیشین آمریکا ادعا کرد بایدن توانایی روحی و جسمی شرکت در انتخابات آینده را ندارد.

به گزارش خبر افلاک ، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور پیشین آمریکا در مصاحبه‌ای با فاکس نیوز ادعا کرد جو بایدن، رئیس‌جمهور فعلی و رقیب او در انتخابات این کشور توانایی روحی و جسمی شرکت در انتخابات ۲۰۲۴ را ندارد.

او در ادامه افزود: بایدن توسط افراد باهوش، ولی شرور احاطه شده است. این او نیست. وقتی ممکن جنگ جهانی سوم شروع شود او به ایرلند شمالی سفر کرده، دنیا درحال انفجار است.

ترامپ همچنین ادعا کرد احتمال دارد دموکرات‌ها به گزینه‌های دیگری برای نامزدی فکر کنند. او در این خصوص گفت: کامالا هریس، معاون رئیس‌جمهور می‌تواند یکی از گزینه‌ها باشد هرچند من فکر می‌کنم در میادین بزرگ او توانایی آنچنانی نداشته باشد.  

به گفته ترامپ، گاوین نیوسام، فرماندار کالیفرنیا، که در دوران ریاست جمهوری خود با او بسیار خوب بوده است می‌تواند دیگر گزینه دموکرات‌ها باشد.

از سویی دیگر در چند ماه گذشته، بایدن اقداماتی را انجام داده است که دموکرات‌ها را ناامید کرده است، که مصادف با ورود اخیر رئیس دفتر لیبرال‌تر کاخ سفید، جف زینتز است. به عنوان مثال، بایدن در کنار جمهوری‌خواهان در مخالفت با اصلاح قوانین کیفری منطقه کلمبیا که مجازات‌های خودروسازان را کاهش می‌دهد، ایستاد. او همچنین موافقت رسمی برای ادامه پروژه بزرگ حفاری نفت در آلاسکا را صادر کرد.

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان