تحلیلگر سیاسی با اشاره به اینکه رژیم اسرائیل در محاصره جبهه مقاومت قرار دارد، گفت: قدس، جزء آرمان‌های مشترک همه مسلمان است.

به گزارش خبر افلاک، غلامرضا یاسینی‌ اظهارداشت: با پیروزی انقلاب اسلامی ایران، امام(ره) آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به عنوان روز قدس نامگذاری نمود و از این جهت این تاریخ را انتخاب فرمودند که ماه رمضان و آخرین جمعه این ماه، زمانی مشترک بین همه کشورهای مسلمان است که این زمان ثابت است و امام(ره) با ظرافت خاصی، روز مشترک بین همه مسلمان‌ها را روز قدس نامید.

وی افزود: قدس، قبله اول مسلمانان است که این نقطه اشتراک بین مسلمان‌ها بوده و از طرفی فسلطین و بیت‌المقدس را بسیار مقدس می‌دانند که امام(ره) با این اقدام به دنیا اعلام کرد که قدس، جزء آرمان‌های مشترک همه مسلمان است و فلسطین را به عنوان پاره تن اسلام معرفی کرد که هدف این بود تا فلسطین فراموش نشود.

تحلیلگر مسائل سیاسی تصریح کرد: برخی از دولت‌ها به صورت غاصبانه حاکم‌اند ولی تمام ملت‌های مسلمان، فلسطین را پاره تن خود می‌دانند و این روز برای مسلمانان بسیار مهم است و متاسفانه طی سال‌های اخیر برخی از کشورها به سمت اسرائیل حرکت کردند ولی بیشتر دولت‌های مسلمان در مورد موضوع روز قدس و فلسطین، متحدالشکل و واحد هستند.

یاسینی‌کیا با اشاره به جنایت‌های رژیم کودک‌کش اسرائیل، بیان کرد: هر روز، هر هفته و هر ماه شاهد به خاک و خون کشیدن مردم بیگناه فلسطین هستیم که غرب در مقابل این کودک‌کشی سکوت کرده ولی در مقابل جنگ اوکراین چنان نظراتی می‌دهد و اظهاراتی دارد که گوش فلک را کر کرده است و این نشان دهنده استاندارد حقوق بشر دوگانه است.

وی خاطر نشان کرد: رهبری چند سال پیش فرمودند که اسرائیل ۲۵ سال آینده را نخواهد دید ولی با توجه به اتفاقات اخیر، رژیم صهیونیستی از دورن در حال فروپاشی است که قطعا از زمان اعلام شده زودتر نابود می‌شود.

تحلیلگر مسائل سیاسی تقویت و اقتدار جبهه مقاومت را رمز پیروزی برشمرد و گفت: جبهه مقاومت زمانی از سنگ برای ایستادگی و مقاومت استفاده می‌کرد و امروز از موشک‌های بسیار پیشرفته استفاده می‌کند، به طوری که رژیم اسرائیل در محاصره جبهه مقاومت قرار دارد و اسرائیل نیز توان گذشته را ندارد ولی می‌بینیم که قدرت جبهه مقاومت روز به روز در حال افزایش است.

یاسینی‌کیا گفت: امروز اسرائیل حالت دفاعی به خود گرفته و از هر ۱۰ بار  حملاتی که می‌خورد، یکی را به صورت ناقص می‌تواند جواب دهد و این حملات موشکی، دشمن را به شدت متحیر کرده است.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : سفیر افلاک