مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بروجرد، گفت: رانندگانی که به طور غیر قانونی نرخ کرایه را افزایش دهند، به تعزیرات حکومتی معرفی می‌کنیم.

به گزارش خبر افلاک ، فردین گودرزی با بیان اینکه تاکنون هیچ گونه لایحه‌ای مبنی بر افزایش نرخ کرایه حمل و نقل عمومی به شورا ارسال نشده است، اظهار کرد: هرگونه افزایش نرخ کرایه تا این لحظه ممنوع و غیر قانونی است، هر کدام از شهروندان در صورت مشاهده تخلف موارد را از طریق سامانه شهرداری، تلفن‌های سطح شهر و یا حضوری اعلام کنند.

وی بیان کرد: رانندگانی که به طور غیر قانونی نرخ کرایه را افزایش دهند، به تعزیرات حکومتی معرفی می‌کنیم.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بروجرد ، خاطرنشان کرد: هر گونه افزایش نرخ کرایه حمل و نقل عمومی باید از طریق لایحه به شورا ارسال و پس از تایید شورا به کمیته انطباق ارسال و در صورت تایید اعلام می‌شود.

وی گفت: اما تاکنون نه لایحه‌ای ارسال و مصوب شده و نه کمیته انطباق افزایش نرخی را تایید کرده است.

مدیر عامل سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بروجرد، اظهار کرد: با توجه به شعار سال یعنی مهارتورم و رشد تولید ما هم باید به فکر مهار تورم باشیم، زیرا یکی از فاکتورهای اصلی که بر روی تورم تاثیر گذار است نرخ کرایه‌های حمل و نقل عمومی است.

فردین گفت: از یک طرف دیگر هم باید هزینه‌های سرسام‌آوری را که متوجه رانندگان است باید مد نظر قرار دهیم، البته در این میان باید به فکر جیب مردم هم باشیم.

وی خاطرنشان کرد: ما هم از چهار هم فروردین مشغول بررسی کرایه‌های سال قبل ، تورم و افزایش نرخ قطعات مربوط به حمل و نقل عمومی هستیم تا به عدد کارشناسی شده و معقولی برسیم.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بروجرد ، عنوان کرد: در صورتی که به رقم معقول و کارشناسی شده‌ای در خصوص نرخ کرایه برسیم، لایحه‌ای را به شورا ارسال و در صورت تایید شورا و کمیته انطباق، به رانندگان ابلاغ می‌شود.

پایان پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس