معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار لرستان از درآمد ۳۰۰ میلیارد تومانی گردشگری و فروش ۷ میلیارد تومان صنایع‌دستی این استان در ایام نوروز خبر داد.

به گزارش خبر افلاک ، احمدرضا دالوندمعاون ه ماهنگی امور عمرانی استاندار لرستان در جلسه شورای اداری لرستان با حضور نماینده ولی فقیه در بوسنی و هرزگوین، در ستاد هماهنگی خدمات سفر لرستان با اشاره به اینکه قلعه تاریخی فلک‌الافلاک امسال چهارمین اثر تاریخی پربازدید کشور بود، اظهار داشت: ۱۲۷ هزار گردشگر ایام نوروز از قلعه فلک‌الافلاک بازدید کردند.

او با بیان اینکه استاندار لرستان پیگیری‌های بسیاری برای انجام برخی اقدامات فرهنگی در قلعه فلک‌الافلاک داشت، افزود: این اقدامات باعث شد قلعه فلک‌الافلاک توسط وزیر میراث فرهنگی به‌عنوان نمونه و پایلوت اقدامات فرهنگی سایر مراکز گردشگری کشور معرفی شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار لرستان گفت: برگزاری نمایشگاه صنایع‌دستی و اجرای برنامه‌های فرهنگی، گردشگری برای کودکان از سایر اقدامات انجام‌شده این استان در ایام نوروز بود.

وی بیان کرد: دستگاه‌های اجرایی خدمات‌رسان با توجه به تقارن نوروز با ماه رمضان در مجموعه باغ گلستان حضوری مستمر داشتند و محلی مناسب و به دور از انظار عمومی برای صرف غذای افراد دارای عذر شرعی در نظر گرفته شد.
دالوند با اشاره به استقرار تیم امربه‌معروف و نهی از منکر در مجموعه تاریخی فلک‌الافلاک، گفت: برگزاری محفل انسی با قرآن امسال برای اولین بار توسط قاریان برتر و نوجوانان در این قلعه برگزار شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار لرستان با اشاره به اینکه اجرای طرح عفاف و حجاب در قالب اهدای ۷۰۰ گلونی از سوی میراث‌فرهنگی این استان از دیگر اقدامات فرهنگی در ایام نوروز بود، تصریح کرد: مجموع اقامت در اقامتگاه‌های رسمی و غیر رسمی و اضطراری لرستان در ایام نوروز ۲۱۷ هزار نفر بود که نسبت به سال گذشته ۲۶ درصد کاهش داشت که علت آن مصادف‌شدن تعطیلات نوروز با ماه رمضان بود.

دالوند با بیان اینکه نوروز امسال تعداد کل بازدید‌ها از جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و توریستی لرستان یک‌میلیون و ۷۰۰ هزار نفر بود که نسبت به سال قبل هفت درصد رشد داشتیم، اظهار داشت: ۱۲۴ هزار نفر از قلعه تاریخی فلک‌الافلاک هم بازدید داشتند که این مجموعه بعد از تخت جمشید، سعدآباد و چهل‌ستون چهارمین مرکز پربازدید کشور بود.

او با بیان اینکه ۱۶ فقره تصادف فوتی ایام نوروز در لرستان رخ داد، افزود: این میزان نسبت به سال گذشته ۱۸ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار لرستان با اشاره به اینکه در تصادفات شهری نیز نسبت به سال گذشته ۳۳ درصد شاهد کاهش تصادفات بودیم، عنوان کرد: ۶۸ دستگاه تردد شمار در محور‌های این استان در ایام نوروز ۹ میلیون و ۹۸۱ هزار تردد را ثبت کردند.

او بیان کرد: استان لرستان بر اساس شاخص‌ها و طبق آمار امسال در ایام نوروز ۳۰۰ میلیارد تومان عایدی در بخش گردشگری و هفت میلیارد تومان در بخش فروش صنایع‌دستی داشت.

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان