استاندار لرستان با اشاره به وضعیت مطلوب بارندگی در ۸ شهرستان این استان گفت: متوسط بارندگی در برخی شهرستان‌ها همچون رومشکان از متوسط بلندمدت بیشتر شد.

به گزارش خبر افلاک ، فرهاد زیویار استاندار لرستان در جلسه شورای اداری لرستان با بیان اینکه آغاز سال ۱۴۰۲ سالی خوب برای این استان بود، اظهار داشت: بارش‌های رحمت الهی خوبی را در بهار شاهد بودیم که نقش مهمی در اقتصاد و معیشت لرستان دارد.

او  با بیان اینکه از ۱۱ شهرستان لرستان در هشت شهرستان بارندگی بین ۳۲۰ تا ۴۲۰ میلی‌متر را شاهد بودیم، افزود: در شهرستان‌های گرم نیز شاهد بارش باران بودیم که باعث شد کشت‌های پاییزه در وضعیت خوبی قرار بگیرد؛ همچنین متوسط بارندگی در برخی شهرستان‌ها همچون رومشکان از متوسط بلندمدت هم بیشتر شد که جای شکر دارد.

استاندار لرستان با اشاره به ازخودگذشتگی یکی از راهداران این استان برای نجات جان یک مادر باردار، بیان کرد: این تنها یکی از نمونه‌های همنوع دوستی، تمدن و غیرت مردم این استان است.

او با اشاره به اینکه شرایط لرستان با سایر استان‌ها متفاوت است، گفت: مردم این استان علاقه بسیاری به مکتب اهل بیت دارند، به‌طوری‌که غیرشیعه در لرستان وجود ندارد و مردم درک بسیار زیادی نسبت به احکام و مؤلفه‌های دینی دارند.
استاندار لرستان با با بیان اینکه امام خمینی (ره) از همان روز‌های اول تأسیس جمهوری اسلامی مسئله حجاب را روشن کردند، ابراز کرد: حلال و حرام در دین ما در حالت تعادل قرار دارد و ما لرستانی‌ها نسبت به موضوع حجاب هیچ‌گاه در معرض آسیب نبوده‌ایم.

زیویار با بیان اینکه کتیبه‌های به‌جای مانده تاریخی حکایت از اهمیت به حجاب در تاریخ گذشته ایران دارد، اظهار داشت: ملت ایران در طول تاریخ بهترین نوع اسلام را انتخاب کرده‌اند.

او با بیان اینکه ما باید ثابت کنیم که در حفظ میراث کهن تمدنی و ارتباطی که نسل‌ها با این میراث برقرار کرده‌اند ظرفیت داشته‌ایم، افزود: این امر در قالب بسته‌هایی طراحی شده است که به‌زودی به اطلاع عموم می‌رسد.

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان