فرمانده انتظامی لرستان از عملیاتی شدن ١۵ هزار و ٨٩٧ تماس با فوریت‌های پلیسی ١١٠ استان از ابتدای طرح نوروزی تا کنون خبر داد.

به گزارش خبر افلاک ، سردار یحیی الهی در گفت‌وگو با رسانه‌ها تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی ١١٠ را نشان از مشارکت و اعتماد مردم به پلیس دانست و گفت: جلب رضایت مردم جزو الویت‌های اصلی ماموریت‌های پلیس است.

وی با اشاره به فراوانی تماس شهروندان با مرکز فوریت های پلیسی ١١٠، گفت: از ابتدای طرح نوروز یعنی ٢٧ اسفند ماه ١۴٠١ تا کنون از تعداد ۴٢ هزار و ٧۵٣ تماس برقرار شده با سامانه ١١٠، بیش از ١۵ هزار ٨٩٧ مورد تماس نیاز عملیاتی بوده که توسط یگان‌های اجرایی و پلیس‌های تخصصی اجرایی شده است و تعداد ٢۶ هزار ٨۵۶ مورد اخذ راهنمایی و مشاروه از پلیس، با افزایش ٢٠ درصدی همراه بوده که این خود نشان از اعتماد مردم به پلیس است.

فرمانده انتظامی استان لرستان تصریح کرد: سامانه تلفنی ١١٠ با هدف خدمات رسانی سریع تر و بهتر، ارتقاء امنیت و کسب رضایت مردم راه اندازی شده است و می‌طلبد شهروندان با گزارش به موقع اخبار و اطلاعات، خود را در تامین امنیت شریک سازند.

وی با اشاره به این که فلسفه راه‌اندازی سامانه پلیسی ١١٠، تحقق شعار پلیس پاسخگو است، عنوان داشت: از دستاوردهای مهم این سیستم می‌توان به ترویج عدالت اجتماعی، تساوی حقوق شهروندان، خدمات رسانی عمومی با تاکید بر سرعت و احترام به حقوق شهروندان و شفافیت امور با استفاده از عملکرد حرفه‌ای و نظام‌مند می‌باشد.

 الهی با تاکید بر افزایش توان عملیاتی پلیس در مقابله با جرایم، خاطر نشان کرد: از یک سو، حضور به موقع پلیس موجب افزایش احساس امنیت در جامعه شده و از سویی دیگر، مردم نیز پلیس را ملجا و پناهگاه مطمئنی برای حل مشکلاتشان می دانند که آماده پاسخگوی به مطالبات و خواسته‌هایی به حق شهروندان در حوزه مسائل انتظامی، ترافیکی و اجتماعی است.

فرمانده انتظامی استان لرستان در پایان ضمن تشکر از همکاری شهروندان فهیم و قانونمدار با پلیس خدمتگزار، با بیان اینکه سامانه ١١٠ پل ارتباطی شهروندان با پلیس است، از شهروندان خواست هرگونه موارد مشکوک و ضروری از جمله مزاحمت‌ها، نزاع و درگیری‌های دسته جمعی، شرارت، تصادفات، کالای قاچاق، وقایع و اتفاقات مهم را به این مرکز اعلام کنند تا پلیس در کمترین زمان ممکن ضمن حضور به موقع در محل حادثه، بتواند اقدام قانونی متناسب با آن موضوع را انجام دهد.

پایان پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس