رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به رتبه ششم این استان در اجرای آبیاری تحت فشار، گفت: هزار و ۲۵۰ هکتار از اراضی پایاب سد ایوشان به سیستم‌های نوین آبیاری مجهز می‌شود.

به گزارش خبر افلاک ، سید عماد شاهرخی شامگاه چهارشنبه در بازدید اراضی پایاب سد ایوشان داشت: پروژه سیستم نوین آبیاری تحت‌فشار در اراضی پایاب این سد در منطقه پل هرو، روستای کله‌جوب با وسعت ۳۸۰ هکتار از اراضی منطقه و ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است.

وی با بیان اینکه با احتساب این طرح یک هزار و ۲۵۰ هکتار از اراضی پایاب سد ایوشان تحت دستگاه‌های نوین آبیاری تحت‌فشار قرار می‌گیرد، افزود: هدف از اجرای این پروژه افزایش تولید، افزایش راندمان آبیاری در مزرعه و صرفه‌جویی تا ۷۰ درصد، توزیع نسبتاً یکنواخت آب در مزارع منطقه و کمک به معیشت کشاورزان و تولیدکنندگان است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به اینکه سهم اعتبار دولتی این پروژه بیش از ۱۲ میلیارد تومان است، عنوان کرد: توضیحاتی به نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی در رابطه با نوع جذب اعتبار از کمک‌های فنی و اعتباری و همچنین تعامل بین وزارت جهاد کشاورزی و وزارت نیرو ارائه شد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم