معاون سازمان هواشناسی لرستان گفت: سامانه جدید بارشی از اوایل هفته آینده استان را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

به گزارش خبر افلاک ، زینب اکبری معاون سازمان هواشناسی لرستان اظهار کرد: از هفته آینده مجدداً شرایط جوی ناپایدار شده و پس از حدود ۲ روز شرایط جوی آرام در اکثر مناطق مجدداً بارش‌ها در بیشتر نقاط آغاز شده و شاهد آغاز ناپایداری‌های جوی به شکل بارش باران و برف در تمام نقاط منطقه خواهیم بود.

او افزود: بارش‌های پیش قراول موج از روز شنبه آغاز شده و طی روز شنبه شاهد وقوع بارش رگباری باران در برخی مناطق خواهیم بود که البته برای این روز بارش‌ها به شکل رگبار و رعدوبرق محلی و پراکنده رخ خواهد داد.

اکبری بیان کرد: روز‌های یکشنبه و دوشنبه، اصلی‌ترین روز‌های فعالیت این موج بارشی خواهد بود و به صورت سراسری و گسترده شاهد بارش باران و برف خواهیم بود که میزان بارش‌های این موج نیز بین ۱۰ تا ۵۰ میلی‌متر پیش بینی شده است.

او با اشاره به آسمانی آرام و بدون بارش برای روز‌های پنج شنبه و جمعه، ادامه داد: در روز شنبه با ورود سامانه بارشی شاهد رگبار‌های پراکنده در برخی نقاط استان خواهیم بود.

اکبری عنوان کرد: در روز‌های یکشنبه و دوشنبه با شدت گیری بارش‌ها و وقوع بارش‌های گسترده طی این دو روز در کلیه مناطق آبگرفتگی معابر را خواهیم داشت.

او افزود: روز سه‌شنبه کاهش بارش‌ها و وقوع رگبار‌های پراکنده در برخی نقاط پیش‌بینی شده است.

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان