مدیرکل میراث فرهنگی، گفت: در حال حاضر ظرفیت بیش از ۹۰ درصد مراکز اقامتی استان تکمیل شده که نشان از انتخاب لرستان به عنوان یکی از مقاصد اصلی سفرهای نوروزی است.

به گزارش خبر افلاک ، عطا حسن پور امروز چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اقامت ۳۳ هزار و ۷۸۷ مسافر نوروزی در مراکز اقامتی لرستان، اظهار داشت: از این تعداد نفر اقامت هشت هزار و ۸۲ نفر در هتل، ۷۶ نفر در اقامتگاه سنتی و ۶۲۲ نفر در مجتمع‌های گردشگری اقامت داشته‌اند.

وی افزود: همچنین دو هزار ۸۴۴ نفر در مهمان‌پذیرها، ۳۴ نفر در هتل آپارتمان و هزار و ۵۷۳ نفر نیز در اقامتگاه‌های بوم‌گردی اقامت داشته‌اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان در خصوص دیگر مراکز اقامتی نیز، ادامه داد: اقامت در طرح خانه مسافر نیز شامل چهار هزار و ۶۰۷ نفر و مجموع اقامتگاه‌های موقت مسافران نوروزی نیز شامل دو هزار و ۲۰۰ نفر بوده است.

حسن‌پور، اظهار داشت: در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد مراکز اقامتی استان تکمیل ظرفیت شده که نشان از انتخاب لرستان به عنوان یکی از مقاصد اصلی سفرهای نوروزی دارد.

وی، همچنین قلعه فلک‌الافلاک را پر بازدیدترین جاذبه لرستان برشمرد و گفت: روز گذشته دو هزار و ۸۷۶ نفر از این اثر ارزشمند بازدید کردند.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر