مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان با اشاره به اجرای پویش همراهان سفر ایمن در دو نقطه از محورهای این استان از افزایش ۱۳ درصدی تردد در جاده‌‌های لرستان نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبر افلاک ، مرتضی شیروانی اظهار داشت: تردد ۱۲۵ هزار و ۴۴۹ خودرو تا روز ۲۷ اسفندماه جاری در جاده‌های لرستان ثبت شده است که این میزان ۱۳ درصد افزایش را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

وی افزود: تردد خودروها در محورهای لرستان توسط ۶۸ دوربین جاده‌ای تردد شمار برخط و ۷۹ دوربین ثبت تخلف موجود در جاده‌های این استان ثبت شده است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان عنوان کرد: بیشترین تردد وسایل نقلیه در محورهای این استان به‌ترتیب در  سه‌راهی چالانچولان – دورود و خرم‌آباد و سه‌راهی چالان‌چولان (بروجرد) بوده است.

وی با بیان اینکه تردد یک میلیون و ۴۸۸ هزار و ۱۴۷ وسیله نقلیه از ۲۴ اسفند جاری تاکنون در جاده‌های لرستان ثبت شده است، بیان کرد: تعداد ۹۰۳ سفر با ۶ هزار و ۳۲۵ مسافر در روز ۲۷ اسفند از محورهای این استان ثبت شده است.

شیروانی با اشاره به پویش همراهان سفر ایمن در لرستان گفت: این پویش در راستای برنامه‌های سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده ای کشور برای فرهنگ‌سازی، ارتقای ایمنی و کاهش سوانح رانندگی است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان با بیان اینکه پویش همراهان سفر ایمن در قالب مجموعه‌ای از برنامه‌های فرهنگی، رسانه‌ای و هنری از ۲۴ اسفند جاری آغاز شده است، عنوان کرد: این پویش تا ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ در دو ایستگاه واقع در مجتمع‌های خدماتی، رفاهی بین‌راهی اجرا می‌شود.

شیروانی اظهار داشت: پویش همراهان سفر ایمن لرستان در دو مجتمع خدماتی، رفاهی بین‌راهی آریا واقع در کیلومتر ۱۰ محور خرم‌آباد-پلدختر و مجتمع خدمات رفاهی شهید سید فخرالدین رحیمی واقع در ابتدای عوارضی آزادراه خرم‌آباد-اراک  اجرا می‌شود.

وی با اشاره به مشارکت اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و همکاری ستاد اقامه نماز لرستان در اجرای پویش همراهان سفر ایمن افزود: کمک به افزایش ایمنی سفرهای نوروزی، ترغیب رانندگان به توقف وسایل نقلیه در طول سفر با هدف رفع خستگی ناشی از رانندگی طولانی، اشاعه و پاسداشت ارزش‌های دینی و مذهبی در طول سفر از مهم‌ترین اهداف این پویش است.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم