رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی لرستان با اشاره به معضل گره‌های ترافیکی در شهر خرم‌آباد، گفت: یکی از علت‌های اصلی این امر تجمع مطب‌های پزشکان در هسته مرکزی این شهر است.

به گزارش خبر افلاک ، سرهنگ کریم فاخری با اشاره به مشکلات ترافیکی سطح شهر خرم آباد، اظهار داشت: این امر به دلیل عدم توسعه زیرساخت‌ها در طول سالیان گذشته در شهر خرم آباد است.

وی با بیان اینکه معابر و راههای دسترسی و خدمات در سطح شهر توسعه پیدا نکرده است، افزود: در هسته مرکزی شهر خرم آباد و خیابان شهدای شرقی، خیابان امام و حدفاصل چهار راه بانک تا میدان شهدا، تمام خدمات فوق تخصص پزشکی، پیراپزشکی، آزمایشگاه‌ها، سونوگرافی، عکس برداری، عینک فروشی و… قرار دارند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی لرستان با تاکید بر اینکه همه اینها در هسته مرکزی شهر خرم آباد تجمیع پیدا کرده است، گفت: مردم از سراسر استان و حتی از شهرهای مجاور استان مانند ایلام، دره شهر، خوزستان، اندیمشک و… به پزشکان شهر خرم آباد که مطب آنها نیز در هسته مرکزی شهر است، مراجعه می‌کنند.

سرهنگ فاخری، ادامه داد: مردم برای دریافت این خدمات پزشکی که در هسته مرکزی شهر خرم آباد متمرکز شده‌اند در ساعات به خصوصی و به ویژه بعدازظهرها، مراجعه می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه راهکار رفع این معضل ترافیکی، توسعه مطب‌های پزشکی از سوی دانشگاه علوم پزشکی در سطح شهر است، بیان داشت: در شرق، غرب، جنوب و شمال شهر خرم آباد این مطب‌های پزشکی توسعه و گسترش پیدا کنند تا شاهد تجمیع سفر در هسته مرکزی شهر نباشیم.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی لرستان با بیان اینکه در سطح شهر خرم آباد ابزارهای الکترونیکی و هوشمند نداریم و همچنان به صورت دستی کارها انجام می‌گیرد، عنوان کرد: این در حالیست که در خیلی از استان‌ها عمده اقدامات ترافیکی به صورت الکترونیک و از طریق دوربین‌های هوشمند انجام می‌گیرد.

سرهنگ فاخری، تاکید کرد: در شهر خرم آباد به صورت «مأمور محور» ترافیک ساماندهی می‌شود.

وی با بیان اینکه مشکلات و معضلات ترافیکی شهر خرم آباد احصا شده است، عنوان کرد: شهر خرم آباد به لحاظ ملکی و همچنین زمین، یکی از شهرهای گران کشور محسوب می‌شود و اگر تملک به طور مثال مغازه‌ای در کنار خیابان برای تعریض را بخواهد صورت گیرد، بودجه زیادی لازم دارد، شاید شهرداری توان این امر را نداشته باشد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی لرستان با تاکید بر لزوم اختصاص اعتبارات ملی برای تعریض خیابان‌های شهر خرم آباد، افزود: برای رفع مشکل ترافیکی به طور مثال خیابان شریعتی قرار است که قرارگاه خاتم اقدام به احداث یک روز گذر کند.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر