مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری لرستان با اشاره به طراحی نرم‌افزار«لرستان سفر» از برپایی ۲۶ بازارچه صنایع‌دستی این استان در ایام نوروز خبر داد.

به گزارش خبر افلاک، عطا حسن‌پور در شورای اداری لرستان با بیان اینکه هزار اثر تاریخی و فرهنگی در این استان وجود دارد، اظهار داشت: ۲ هزار و ۶۵۰ اثر از این تعداد ثبت ملی شده است و مقام دوم کشور را در این زمینه دارا هستیم.

وی در خصوص آغاز فعالیت‌های ستاد اجرایی سفرهای نوروزی، افزود: رویکرد این ستاد نسبت به سال‌های گذشته تغییر کرده و موزه حیات‌ وحش نیز در دامنه قلعه فلک الافلاک در کنار موزه‌های مردم‌شناسی برای بازدید گردشگران برپا شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری لرستان با بیان اینکه ۴۳ شهر در کشور در حوزه صنایع‌دستی ثبت ملی شده‌ است، عنوان کرد: شهر بروجرد لرستان نیز جزو این شهرها است.

وی با اشاره به برپایی ۲۶ بازارچه صنایع‌دستی ایام نوروز در لرستان، بیان کرد: نرم‌افزار «لرستان‌سفر» به‌ منظور معرفی جاذبه‌های گردشگری این استان به مسافران نوروزی طراحی و جایگزین تبلیغات کاغذی و بروشورهای راهنمای سابق شد.

حسن‌پور با بیان اینکه نرم‌افزار تلفن همراه لرستان سفر برای سهولت در گردش مسافران نوروزی طراحی‌ شده است، گفت: نصب و راه‌اندازی این نرم‌افزار در ابتدا به اینترنت نیاز دارد و سپس به‌صورت آفلاین (بدون نیاز به اینترنت) مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری لرستان با تأکید به اینکه طبق هماهنگی‌ها با شرکت مخابرات این استان مسافران پس از ورود به لرستان پیامک خوش‌آمد گویی و لینک دریافت این نرم‌افزار را دریافت می‌کنند، تصریح کرد: تمام آثار تاریخی و گردشگری آن منطقه با نصب این نرم‌افزار و انتخاب منطقه موردنظر در قالب بیش از ۱۰۰ کلیپ تصویری و عکس معرفی می‌شود.

حسن‌پور با بیان اینکه این نرم‌افزار یک برنامه کامل برای معرفی و هدایت مسافران نوروزی به مراکز و جاذبه‌های گردشگری لرستان است، اظهار داشت: نشانی تمام مراکز تفریحی و گردشگری، مراکز اقامتی و سایر نقاط مهم این استان در این برنامه قابل‌ دسترسی است و امکان هدایت مسافران از طریق مکان‌یاب به‌ طرف محل موردنظر نیز وجود دارد.

انتهای پیام

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم