مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت:چند دانش آموز در دبیرستان دخترانه زینبیه و دبیرستان پسرانه شهید دستغیب خرم‌آباد با داشتن علائم مسمومیت، با حضور گروه پزشکی در مدارس مورد معاینه قرار گرفتند.

به گزارش خبر افلاک ، رضا عزتی از اعزام گروه پزشکی به این دبیرستان ها با هماهنگی مدیر مدرسه خبر داد و گفت: خوشبختانه مشکل خاصی برای دانش آموزان این مدارس به وجود نیامده است و همه دانش‌آموزان در سلامت کامل هستند، در عین حال یکی از دانش آموزان دختر که در پی این اتفاق دچار استرس و علائم بیشتری شده بود به منظور اطمینان از بهبودی کامل به مرکز درمانی منتقل ‌شد.

مدیرکل آموزش و پرورش همچنین به بروز علائم مشابه در بین چند دانش‌آموز دبیرستان پسرانه شهید دستغیب خرم‌آباد اشاره کرد و یادآور شد: با هماهنگی مدیر مدرسه و به منظور اطمینان یافتن از سلامت کامل دانش آموزان ۲ دستگاه آمبولانس به این دبیرستان اعزام و نهایتا چند دانش آموز به مرکز درمانی منتقل شدند.

وی حفظ سلامتی و حفظ آرامش در بین دانش آموزان و خانواده آنها را اولویت آموزش و پرورش برشمرد و خاطرنشان کرد: خوشبختانه تا کنون مشکل خاصی برای هیچ یک از دانش آموزان در این زمینه به وجود نیامده و مباحث اخیر بیش از آنکه سلامت دانش آموزان را به خطر اندازد جنبه روانی به همراه داشته است که در همین راستا گروه‌های متخصص مشاوره به برخی مدارس اعزام شده‌اند.

عزتی در خصوص فعالیت مدارس نیز گفت: به منظور جلوگیری از لطمه خوردن به وضعیت درسی دانش‌آموزان فعالیت مدارس طبق روال در حال انجام است و تا این لحظه تصمیمی برای استفاده از بستر مجازی و تعطیلی مدارس اتخاذ نشده است.

وی یادآور شد: متاسفانه برخی رسانه‌های مجازی اخبار نادرستی در خصوص مسمومیت در مدارس منتشر می‌کنند که باعث ایجاد استرس در جامعه می‌شود، بنابراین شهروندان باید اخبار دقیق را صرفا از مراجع رسمی دریافت نمایند و به شایعات مجازی اهمیت ندهند.

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان