رئیس جمهور پیشین آمریکا در مصاحبه‌ای ادعا‌هایی را علیه ایران مطرح کرد.

به گزارش خبر افلاک، دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین آمریکا در مصاحبه با روزنامه «واشنگتن اگزمینر» ادعا‌هایی را علیه ایران مطرح کرد و مدعی شد ایران احتمالاً تهدیدی بزرگتر از چین برای آمریکاست.

رئیس جمهور پیشین آمریکا در بخشی از مصاحبه خود به روابط پرتنش واشنگتن و پکن و همچنین جنگ فعلی در اوکراین پرداخت و گفت آمریکا “در خطرناک‌ترین موقعیتی است که تا به حال بوده است” و خطر جنگ جهانی سوم زیاد است.

ترامپ در پاسخ به این پرسش که آیا چین حریف اصلی آمریکا در جنگ احتمالی خواهد بود، گفت: «بسیاری از مردم اینطور فکر می‌کنند – من لزوماً مطمئن نیستم. من همیشه رابطه بسیار خوبی با چین داشتم و معاملات تجاری بزرگی با چین انجام دادم و کشاورزان از این معاملات سود بسیار بردند.»

او ادامه داد: «چین کشوری است که نمی‌خواهد نابود شود. برخی آنقدر دیوانه هستند که نابودی برایشان مهم نیست.»

رئیس‌جمهور سابق آمریکا در ادامه اظهارات بی اساسی را علیه ایران مطرح و ادعا کرد که ایران می‌تواند در آینده یک سلاح هسته‌ای جدید تولید کند. وی در ادامه ادعا‌های خود گفت: «پس از آنکه از ریاست جمهوری کنار رفتم آن‌ها برای توافق التماس می‌کردند. چون ما آن‌ها را در شرایطی قرار دادیم که مجبور به پذیرش توافق بودند؛ توافقی که برای خودشان هم خوب بود. اما آن‌ها اکنون به سلاح هسته‌ای نزدیک می‌شوند برای همین درباره اینکه چین خطرناک‌تر از ایران است شک دارم.»

ترامپ به دنبال بازگشت به کاخ سفید در سال ۲۰۲۴ است. او که سند خروج آمریکا از برجام را امضا کرد بار‌ها مدعی شده قادر است با ایران توافق کند.

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان