معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان با اشاره به شناسایی نقاط حادثه‌خیز در این استان گفت: تدابیر لازم برای کاهش تصادفات رانندگی در ایام نوروز باید اندیشیده شود.

به گزارش خبر افلاک، احمدرضا دالوند صبح امروز در جلسه مشترک شورای اداری و شورای برنامه‌ریزی و توسعه لرستان با اشاره به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود سفرهای نوروزی زودتر از موعد آغاز شود.

وی با بیان اینکه کمیته‌های خدمات سفر تشکیل شده است، افزود: وظایف هر یک از دستگاه‌ها نیز محول شده است و امیدواریم هماهنگی لازم برای تسهیل سفرهای نوروزی انجام شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان با تاکید بر اینکه کاهش تصادفات رانندگی در دستور کار قرار دارد، عنوان کرد: باید با کنترل و نظارت میدانی این میزان را کاهش دهیم و تدابیر لازم برای کاهش تصادفات رانندگی در ایام نوروز باید اندیشیده شود.

وی با بیان اینکه نقاط حادثه‌خیز لرستان شناسایی و بسیاری از آنان برطرف شده اما لازم است که رانندگان هم نکات ایمنی را رعایت کنند، بیان کرد: تمام دستگاه‌های اجرایی باید هماهنگی لازم را با ستاد خدمات سفر داشته باشند تا مقدمات و اقدامات مورد نیاز ایام نوروز فراهم شود.

دالوند با تاکید بر اینکه تأمین خودرو ضروری است و پلیس راهور امکان تأمین آن را ندارد، گفت: دستگاه‌های اجرایی باید خودروهای مازاد و بدون استفاده و در پارکینگ ادارات خود را در اختیار ستاد قرار دهند.

وی با بیان اینکه در ورودی و خروجی شهرها ایجاد ایستگاه نوروزی باید متمرکز و هماهنگ باشد، افزود: نظارت دائم و مستمر بر صنوف مختلف بازار در این ایام ضروری است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان با اشاره به اینکه بیشترین تصادفات رانندگی در کیلومتر ۳۰ و ۶۰ شهرها رخ می‌دهد، عنوان کرد: ایجاد کمپ برای استراحت رانندگان در ورودی شهرها می‌تواند در کاهش تصادفات نقش مهمی داشته باشد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم