روایت دانش‌آموزان بروجردی از مسمومیت‌های اخیر/ همه چیز از استشمام بویی شبیه نارنگی شروع شد

 به گزارش خبر افلاک ، در چند روز گذشته شاهد بودیم که در برخی از مدارس بروجرد برخی دانش آموزان با استنشاق بویی نامطبوع دچار سرگیجه و حالت تهوع شده و بعد از کمی بی حالی به مراکز درمانی منتقل شده‌اند.

این اتفاق که نمونه مشابه آن در برخی دیگر از شهرها نیز رخ داده است باعث شد گروه‌های تخصصی پزشکی برای اطمینان از سلامت دانش‌آموزان وارد عمل شوند.

هنوز علت اصلی این مسمومیت‌ها مشخص نشده است و به گفته مسوولان استانی کارگروه‌های ویژه در حال بررسی ابعاد مختلف موضوع هستند.

در شهر بروجرد اکثر دانش‌آموزانی که به مراکز درمانی منتقل شدند بعد از زمان کوتاهی مرخص شدند و تنها چند نفر روند درمانی طولانی‌تری را تجربه کرده‌اند.

در همین راستا خبرنگار فارس به سراغ تعدادی از این دانش‌آموزان رفته تا ماجرا را از زبان خودشان روایت کند.

بوی نارنگی در کلاس پخش شد/ همه دانش آموزان بو را احساس نمی‌کردند

نازنین زهرا دانش‌آموز پایه هفتم مدرسه انقلاب اسلامی بروجرد است که در خصوص این ماجرا که روز هشتم اسفند رخ داد به خبرنگار فارس گفت: زنگ اول ریاضی داشتیم، سر کلاس که رفتیم، بوی شبیه نارنگی را احساس کردیم، اما خیلی شدید نبود‌.

ساغر(هم‌کلاسی‌ام) هم به بچه‌ها گفت بویی شبیه نارنگی احساس می‌کند، اما تعدادی از بچه‌ها می‌گفتند بویی حس نمی‌کنند، فکر کردیم تغذیه یکی از هم کلاسی‌ها است.

معلم هم سر کلاس می‌گفت بوی گاز می‌آید. یک ساعت تا یک ساعت و نیم بعد سردرد و سرگیجه گرفتم، حالت تهوع داشتم و حالم خیلی بد بود، البته همه بچه‌ها حالشان بد نبود.

مدیر و معلم به ما گفتند آب به دست و صورت بزنید اگر خوب نشدید، شما را به خانه‌هایتان می‌فرستیم.

 وقتی یکی از بچه‌ها در مدرسه از هوش رفت، مدیر به اورژانس زنگ زد و ما را به بیمارستان منتقل کردند.

در بیمارستان اکسیژن خون ما را گرفتند، سرم زدند و حالمان که بهتر شد مرخص شدیم.

زمان ورود به بیمارستان کمی سردرد و سرگیجه داشتیم، یک ساعت بعد دردمان شروع شد، دستم کمی سِر و پاهایم مورمور شده و بهمین خاطر در بیمارستان بستری شدم.

معلم‌مان هم بوی نارنگی را حس می‌کرد

ساغر از دیگر دانش‌آموزان مسموم‌شده مدرسه راهنمایی انقلاب اسلامی بروجرد آن روز را اینگونه روایت می‌کند: صبح روز هشتم اسفندماه همین که وارد کلاس شدیم، من و پنج‌تا از بچه‌های کلاس بویی شبیه نارنگی را حس کردیم.

هر لحظه بو شدت می‌گرفت به حدی که گلو را اذیت می‌کرد. دقایقی پس از استشمام بو حالمان بد شد. اول علائم حالت تهوع، سردرد و سرگیجه شدید داشتیم، بقیه بچه‌های کلاس هم احساس سردرد و سرگیجه و حالت تهوع داشتند.

ابتدا که بو را حس کردیم، فکر کردیم لابد یکی از بچه‌ها با خودش نارنگی آورده، هیچ علائمی نداشتیم، تا اینکه حدود یک ساعت و نیم بعد دچار علائم شدید شدیم و به بیرون از کلاس رفتیم.

معلم‌مان نیز بو را احساس می‌کرد و زمانی که حالمان خیلی بد شد، همه به سمت حیاط مدرسه و بعد به بیمارستان رفتیم.

در اورژانس به ما اکسیژن وصل کردند، خون‌گیری کردند و سرم و آمپول زدند، و حالم بهتر شد، تا اینکه غروب از بیمارستان مرخص شدم.

وقتی به خانه رفتم، بعد از چند ساعتی مجدد، سرگیجه و حالت تهوع و سردرد گرفتم، و به همین خاطر دوباره به بیمارستان آیت الله بروجردی رفتم.

الان هم کمی سرگیجه دارم

یگانه دانش‌آموز مدرسه انقلاب اسلامی بروجرد هم ماجرای مسمویت دانش‌آموزان را اینطور تعریف می‌‌کند: سر کلاس ریاضی بودیم، بوی  شبیه نارنگی و بوی بد گاز مانندی را حس کردم. به معلم که گفتیم ابتدا فکر کرد می‌خواهیم از کلاس و درس فرار کنیم؛ البته همه بچه‌ها هم بو رو احساس نمی‌کردند.

کمی بعد حالم بد شد و سرم گیج می‌رفت، جلوی چشمام سیاهی رفت، مدرسه دور سرم چرخ خورد و وسط حیاط بیهوش شدم و دیگر چیزی متوجه نشدم.

در اورژانس بیمارستان اکسیژن و سرم که برایم وصل کردند، چند ساعتی بعد حالم بهتر شد. وقتی به خانه آمدم هنوز هم سرم گیج می‌رفت، الان نسبت به روز گذشته خیلی بهتر شدم اما پادرد یا بی‌حسی پا ندارم.

به گزارش فارس، در روزهای اخیر گروه‌های تخصصی بدنبال آن هستند تا علت اصلی این مسمومیت و منشا بویی که دانش‌آموزان احساس کرده‌اند را بیابند.

وزیر کشور نیز از سوی رئیس جمهور ماموریت یافته تا این ماجرا را به صورت ویژه بررسی نماید.

دادستان‌های شهرهای مختلف که شاهد بروز این اتفاقات بوده‌اند نیز در حال بررسی ابعاد حقوقی و قضایی این پرونده هستند.

پایان پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس