استاندار لرستان بر لزوم راستی‌آزمایی آمار اشتغال دستگاه‌های اجرایی در این استان تاکید کرد.

به گزارش خبر افلاک ، فرهاد زیویار اظهار داشت: در راستی آزمایی مشاغل ایجاد شده باید با بیشترین نظارت‌ها بهترین کارنامه را ایجاد کنیم.

وی، عنوان کرد: خوشبختانه در جذب و اعطای تسهیلات اشتغال از محل تبصره ۱۸ قانون بودجه طی یک سال گذشته عملکرد بسیار خوبی داشتیم و باید به همان مقدار در راستی آزمایی خوب عمل کنیم.

استاندار لرستان، یکی از مهم‌ترین عوامل عدم توسعه یافتگی استان را عدم نظارت در زمان اجرا در ادوار گذشته برشمرد و افزود: امروز نظارت بیشتر نسبت به اهلیت‌ها به ویژه در طرح‌های اشتغال بسیار مهم و حیاتی است.

زیویار، همچنین در مورد هماهنگی و همراهی دستگاه‌های نظارتی از جمله سازمان بازرسی و اداره کل کار و تعاون اجتماعی در راستی آزمایی مشاغل ایجاد شده، اظهار کرد: هدف تمامی دستگاه‌های نظارتی در نهایت خدمت به مردم و انجام کار به نحو احسن است که هم جهت و همگام هستند.

بنا بر گزارش معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار، لرستان تنها استان کشور است که برای اعطای تسهیلات اشتغال دارای سه فیلتر شامل اداره کل اقتصاد و دارایی، معاونت هماهنگی امور اقتصادی و شورای توسعه و برنامه ریزی است، که در راستی آزمایی طرح‌های اشتغال بسیار تأثیرگذار است.

در این جلسه رئیس سازمان بازرسی استان، معاون هماهنگی امور اقتصادی استان و مدیران دستگاه‌های اجرایی ذیربط نیز حضور داشتند.

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان