رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت:یکی از مشکلات ما در حوزه پرداخت تسهیلات بانک‌های خصوصی هستند، بانک‌های خصوصی با وجود اینکه باید ۱۵ درصد از منابع خود را به بخش کشاورزی اختصاص دهند اما در این زمینه همکاری لازم را ندارند.

به گزارش خبر افلاک ، سید عماد شاهرخی با اشاره به اینکه سال گذشته ۵۷۰ میلیارد تومان تسهیلات در بخش کشاورزی پرداخت شده است، عنوان کرد: یکی از مشکلات ما در حوزه پرداخت تسهیلات بانک‌های خصوصی هستند، بانک‌های خصوصی با وجود اینکه باید ۱۵ درصد از منابع خود را به بخش کشاورزی اختصاص دهند اما در این زمینه همکاری لازم را ندارند.

وی افزود: متاسفانه بانک‌های خصوصی تاکنون یک ریال تسهیلات از محل مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان به بخش کشاورزی پرداخت نکرده‌اند، در حالی که تعهد داشته‌اند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان در ادامه با بیان اینکه بخش کشاورزی در مصوبات سفر رییس جمهور مورد غفلت قرار گرفته‌است، گفت: کل اعتباری که در سفر رییس جمهور به بخش کشاورزی مصوب شده ۸۵۵ میلیارد تومان است ، در حالی که این رقم در استان‌های دیگر که سطح کشاورزی آنها کمتر از استان هم بوده چند برابر است.

شاهرخی خاطر نشان کرد: ما از طریق کمیسیون کشاورزی، نمایندگان استان و استانداری پیگیر هستیم که اعتبار مصوبات سفر را در قالب اصلاحیه به ۲ هزار میلیارد تومان برسانیم.

وی بیان کرد: در صورت تحقق اعتبار ۲ هزار میلیارد تومانی یک انقلاب در بخش کشاورزی ایجاد می‌شود، با این اتفاق ده سال در بخش کشاورزی جلو می‌افتیم و صد در صد ایستگاه‌های پمپاژ استان تکمیل می‌شود.

پایان پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس