معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: ۱۵ کیلومتر از طول ۹۰ کیلومتر چهارخطه کوهدشت به خرم آباد باقی مانده که پیش بینی می‌شود تا سال ۱۴۰۲ اتمام و به بهره برداری برسد.

به گزارش خبر افلاک ، خیرالله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی در حاشیه بازدید از راه‌های حوزه کوهدشت و رومشکان در جمع خبرنگاران لرستان، اظهار کرد: طول محور خرم‌آباد به کوهدشت ۹۰ کیلومتر بوده و جزو پروژه‌های چهارخطه لرستان است.

او افزود: ۱۳ کیلومتر از این مسیر باقی مانده که امیدواریم طی ۱۴۰۲ به بهره‌برداری برسد.

معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: انتهای مسیر خرم‌آباد به کوهدشت تا سه‌راهی زانوگه ۱۳ کیلومتر است و عملیات اجرایی بخشی از این محور شروع شده و امیدواریم منابع اعتباری مورد نیاز آن تا سال آینده برای تکمیل این محور اختصاص یابد تا به محور اسلام‌آباد به پلدختر متصل شود.

او با اشاره به اتصال این مسیر به کرمانشاه، افزود: طول این محور ۱۶۰ کیلومتر است که حدفاصل اسلام‌آباد به پلدختر است و حدود ۶۰ کیلومتر از چهارخطه این مسیر در کرمانشاه و هفت کیلومتر نیز در استان لرستان واقع است.

معاون وزیر راه‌وشهرسازی با اشاره به اینکه طرح‌های مطالعاتی مسیر عتبات عالیات از سمت کوهدشت به ایلام در صورت رسیدن به نتیجه، مسافت تردد زائران را کاهش می‌دهد، عنوان کرد: اولویت وزارت راه و شهرسازی چهارخطه‌کردن مسیر بین شهر‌ها است.

او بیان کرد: طرح مطالعاتی کنارگذر کوهدشت نیز انجام شده و این طرح در قالب چهارخطه کوهدشت به خرم‌آباد با اجرای مسیر کوهدشت به کربلا عملیاتی می‌شود.

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان