استاندار لرستان گفت: دستگاه‌های اجرایی استان اقدامات لازم در زمینه گرامیداشت روز شهید را انجام دهند، البته نکته مهم و قابل توجه تبیین اساسی نسبت به فرهنگ ایثار و شهادت است.

به گزارش خبر افلاک ، فرهاد زیویار در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با اشاره به اینکه ما باید با مناسبت های دینی و مذهبی ارتباط برقرار کنیم، اظهار کرد: اصل و اساس این ارتباط رویکرد کمال گرایانه است که در اذهان مردم ایران ایجاد شده است.

وی به ضرورت نهادینه سازی فرهنگ ایثار و شهادت در امور زندگی اشاره کرد و گفت: حاج قاسم سلیمانی و شهید عجمیان شهدایی هستند که سرفصل ایثار و شهادت را یادآوری می‌کنند.

زیویار تصریح کرد: فرهنگ ایثار و شهادت فراتر از مهارت و حرفه است، به طوری که در فرهنگ عاشورا رویکرد و خط کمال گرایانه جابجا و بحث ولایت و انسان کامل مطرح است.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باید تبیین و فرهنگ سازی سرلوحه کارها قرار گیرد.

وی با اشاره به در پیش رو بودن روز شهید، تاکید کرد: دستگاه‌های اجرایی استان اقدامات لازم در زمینه گرامیداشت روز شهید را انجام دهند، البته نکته مهم و قابل توجه تبیین اساسی نسبت به فرهنگ ایثار و شهادت است.

زیویار در پایان صحبت‌های خود با بیان اینکه اصل فرهنگ ایثار و شهادت تبیین ظرفیت‌های فرهنگی و مذهبی است، گفت: شهادت و ایثار باید به نحوی تبیین شود که برای تمام جوامع دنیا الگو باشد.

پایان پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس