مدیرکل محیط زیست لرستان از جذب نیرو در قالب آزمون استخدامی برای سال آینده خبر داد و گفت: درصدد هستیم که ۱۴ نیروی کارشناس و محیط بان و همچنین ۲۰ نفر با سهمیه ایثارگری را سال آینده در قالب آزمون استخدامی جذب کنیم.

به گزارش خبر افلاک ، علی سالاروند با اشاره به نصب ۱۳ دوربین در مناطق حفاظت شده لرستان اظهار کرد: برای نخستین بار در کشور، هوشمندسازی مناطق حفاظت شده در استان لرستان انجام گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: لرستان نخستین استانی است که با استفاده از تجهیزات و دوربین‌های با قدرت و کیفیت بالا، اقدام به هوشمندسازی عرصه محیط‌زیست کرده است.

مدیرکل محیط زیست لرستان هوشمندسازی مناطق حفاظت شده را اقدامی مهم در جهت ناامن سازی فضا برای شکارچیان دانست و افزود: همچنین با این اقدام، پوشش مناطق حفاظت شده به حداکثر خود می‌رسد.

سالاروند با بیان اینکه به ازای هر هکتار یک محیط‌بان باید داشته باشیم، گفت: این در حالی است که لرستان با ۳۲۲ هزار هکتار، تنها دارای ۷۰ نیروی محیط‌بان است.

وی از جذب نیرو در قالب آزمون استخدامی برای سال آینده خبر و ادامه داد: درصدد هستیم که ۱۴ نیروی کارشناس و محیط بان و همچنین ۲۰ نفر با سهمیه ایثارگری را سال آینده در قالب آزمون استخدامی جذب کنیم.

مدیرکل محیط زیست لرستان بیان داشت: با جذب این تعداد افراد، کمبود نیرو این اداره کل جبران خواهد شد.

پایان پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس