امام جمعه خرم‌آباد گفت: مردم لرستان انتظار دارند مسوولان در خصوص پادگان فرهنگی تاریخی ۰۷ خرم‌آباد اقدام اساسی انجام دهند و کاری کنند که هم حق ارتش پرداخت شود و هم این بنای تاریخی برای استفاده عموم باقی بماند.

به گزارش خبر افلاک ، حجت‌الاسلام سید احمدرضا شاهرخی در خطبه‌های نمازجمعه، ضمن سفارش همگان به تقوای الهی، اظهار کرد: امروز سالروز رحلت حضرت ابوطالب عموی بزرگوار پیامبر اکرم(ص) است، شخصیتی که تمام داشته‌های خود را در جهت پیشبرد اهداف اسلام به کار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: روز شنبه هفته پیش‌رو مصادف شده با ۲۷ رجب سالروز مبعث نبی مکرم اسلام که این عید فرخنده را به همه مسلمانان جهان و ملت شریف ایران تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.

امام‌جمعه خرم‌آباد با بیان اینکه سرپرست خانواده موظف به تبلیغ دین در یک خانه است، افزود: گاهی این سرپرست پدر و گاهی مادر است، در خانواده بزرگ مومنین نیز از زمان بعثت تا کنون و حتی قبل از بعثت، محور دین‌داری و مسوول تبلیغات و آموزش‌های دینی پیامبر اکرم(ص) بوده و هست.

شاهرخی یا اشاره به حضور باشکوه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، بیان داشت: مردم ما می‌دانند که نظام اسلامی در کارهای اساسی و زیرساخت‌ها خوب عمل کرده و خدمات گسترده و فراوانی را با وجود توطئه‌های بین‌المللی و تحمیل جنگ انجام داده است.

وی تصریح کرد: ما با تورم و بیکاری و گرانی روبه‌رو هستیم و مردم از این مشکلات رنج می‌برند و برخی شهرهای ما همچون خرم‌آباد ظاهری در حد و اندازه مرکز استان ندارد، ولی این موارد نباید موجب نادیده گرفتن اقدامات اساسی صورت گرفته شود.

امام جمعه خرم‌آباد به سفر ریاست جمهوری به کشور چین اشاره و خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود مسوولین با اجرای توافق‌نامه گام‌های بلندی در راستای رشد اقتصادی بردارند.

شاهرخی ادامه داد: مردم لرستان انتظار دارند مسوولان در خصوص پادگان فرهنگی تاریخی ۰۷ خرم‌آباد اقدام اساسی انجام دهند و کاری کنند که هم حق ارتش پرداخت شود و هم این بنای تاریخی برای استفاده عموم باقی بماند.

وی با بیان اینکه مردم ایران همواره از فضیلت حجاب و عفاف برخوردار بوده و هستند، افزود: حجاب یک امر شرعی و قانونی است و البته نباید ابزاری برای تنازع شود.

امام جمعه خرم‌آباد ضمن تقدیر از عمل مقام معظم رهبری مبنی بر فرمان عفو برخی زندانیان، افزود: افرادی که آزاد شدند باید توجه کنند که بار دیگر در دام تبهکاران گرفتار نشوند.

پایان پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس