استاندار لرستان از رونمایی از اپلیکیشن «لرستان سفر» برنامه‌ای جامع برای معرفی و هدایت مسافران نوروزی به مراکز گردشگری این استان خبر داد.

به گزارش خبر افلاک ، فرهاد زیویار در سخنانی، اظهار داشت: اپلیکیشن «لرستان سفر» یک برنامه جامع برای معرفی و هدایت مسافران نوروزی به مراکز و جاذبه‌های گردشگری استان است.

وی، عنوان کرد: طی بررسی‌هایی که انجام دادیم به نظر می‌رسید که ایجاد این اپلیکیشن خواسته مسافران را به خوبی مرتفع کند.

استاندار لرستان، ادامه داد: در این راستا مسئولیت ایجاد این برنامه نرم افزاری را به مدیریت فناوری اطلاعات استانداری واگذار کردیم.

زیویار، اظهار کرد: خوشبختانه با تلاش مدیریت فناوری اطلاعات استانداری و همکاری اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان نسخه آزمایشی این برنامه رونمایی شد.

وی، تصریح کرد: لینک این برنامه از طریق پیامک برای مسافران ارسال شده و به راحتی در گوشی‌های هوشمند قابلیت نصب و استفاده را دارد.

استاندار لرستان در خصوص ویژگی‌های این اپلیکیشن، عنوان کرد: معرفی و آدرس تمامی مراکز تفریحی و گردشگری، مراکز اقامتی و سایر نقاط مهم استان در این برنامه قابل دسترسی است.

زیویار، گفت: در این اپلیکیشن امکان هدایت مسافران از طریق مکان یاب به طرف محل مورد نظر وجود دارد.

وی، ضمن قدردانی از مدیریت فناوری اطلاعات استانداری و اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان برای طراحی این برنامه، عنوان کرد: استفاده از این برنامه می‌تواند عامل مهمی در تقویت ظرفیت گردشگری استان به ویژه در ایام سفر از جمله نوروز باشد.

استاندار لرستان، گفت: نسخه اصلی اپلیکیشن «لرستان سفر» پانزدهم اسفندماه منتشر و برای متقاضیان قابل استفاده است.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر