استاندار لرستان از افتتاح ۴۶۰ پروژه محرومیت‌زدایی در استان طی یکسال گذشته با ۱۴۰ میلیارد تومان اعتبار خبر داد.

به گزارش خبر افلاک ، صبح امروز آئین افتتاح ۴۶۰ طرح محرومیت‌زدایی لرستان که با حضور آیت‌الله گلپایگانی مدیر دفتر مقام معظم رهبری و پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان به صورت وبینار برگزار شد.

استاندار لرستان در این مراسم اظهار کرد: لرستان با برخورداری از مواهب خدادادی بی‌نظیر در زمینه‌های طبیعی و تاریخی و انسانی، ظرفیت‌های بالایی دارد.

وی خاطرنشان کرد: با این وجود بهره‌گیری از این پتانسیل‌های متعدد تا حدودی متاسفانه کمرنگ بوده، به نحوی که بخش‌هایی از استان در مدار توسعه نیافتگی و محرومیت قرار گرفته است.

استاندار لرستان با بیان اینکه طی چند سال اخیر اقدامات خوبی در راستای محرومیت‌زدایی استان انجام شده، افزود: در زمینه کمک‌های اجتماعی، توانمندسازی زیرساختی، تسهیلات پرداختی و آبرسانی و بهداشت و…، کارهای متعددی به ویژه در نقاط هدف همچون شهرستان‌های کوهدشت و الیگودرز صورت گرفته است.

زیویار بیان داشت: این اقدامات انجام شده توفیقاتی است که به برکت انقلاب اسلامی با رهبری حکیمانه و همراهی همه بخش‌ها حاصل شده است.

وی، از افتتاح ۴۶۰ پروژه محرومیت‌زدایی در استان طی یکسال گذشته با ۱۴۰ میلیارد تومان اعتبار، گفت: بر اساس تفاهم‌نامه‌ از ۱۰ هزار واحد مسکنی که در سطح کشور برای مددجویان کمیته امداد در نظر گرفته شده، ۱۵۸ واحد با اعتبار ۱۵ میلیارد تومان به بهره برداری رسیده است.

استاندار لرستان با اشاره به افتتاح ۱۲۷ واحد مسکن محرومین با صرف هزینه ۲۱ میلیارد تومان، تصریح کرد: همچنین در سراسر استان تعداد ۷۴ مسکن برای معلولان ساخته شده است.

زیویار، آبرسانی روستاهای پیر امام و کیش الیگودرز، تکمیل شاه جوی بزنوید، مساعدت به احداث پنج باب خانه عالم روستایی، مساعدت در تکمیل ۱۵۰ مسکن محرومین، مساعدت در تکمیل ۱۳ واحد مسکونی در الیگودرز، تعمیر و ساخت ۲۰ مسجد در کوهدشت، آبرسانی به روستاهای کوهدشت و …را از دیگر اقدامات انجام شده در حوزه محرومیت‌زدایی عنوان کرد.

وی تصریح کرد: انتظار می‌رود در بحث محرومیت‌زدایی، شهرستان‌های سلسله و دلفان نیز در ردیف نقاط هدف قرار گیرند، همچنین در سرمایه‌گذاری نیز به برخی ظرفیت‌ها همچون کشت و صنعت، مجتمع‌های بزرگ دامپروری و انرژی توجه بیشتری شود.

پایان پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس