وزیر خارجه فرانسه در گفتگو با همتای آمریکایی خود ادعاهایی را در خصوص برنامه موشکی ایران مطرح کرده و خواستار مقابله با آن شد.

به گزارش خبر افلاک ، کاترین کولونا، وزیر امور خارجه فرانسه در گفتگو با همتای آمریکایی خود آنتونی بلینکن، مدعی شد که باید «پاسخ بین‌المللی» قوی‌تری به تهدید ناشی از برنامه موشک‌های بالستیک ایران داده شود.

به گزارش رویترز، وزارت امور خارجه فرانسه اعلام کرد که کولونا و بلینکن روز گذشته به صورت تلفنی پیرامون مسائل کشورهایی، چون ایران و اوکراین گفتگو کرده‌اند.

وزیر امور خارجه فرانسه در این تماس تلفنی ادعا‌هایی در خصوص برنامه موشکی ایران مطرح کرد و گفت ایران باید با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همکاری کامل داشته باشد. کولونا و بلینکن همچنین «حمایت کامل» خود از اوکراین را اعلام کردند و در مورد وضعیت بین ارمنستان و آذربایجان گفتگو کردند.

یوری ایگنات، سخنگوی فرماندهی نیروی هوایی نیرو‌های مسلح اوکراین پیش از این مدعی شده بود: «اگر روسیه موشک‌های بالستیک ایران را برای استفاده در جنگ خود در اوکراین به دست آورد کی‌یف ابزار لازم برای دفاع در برابر آن‌ها را ندارد».

مقامات غربی مدت‌هاست بدون ارائه شواهد، ادعا‌هایی را در خصوص برنامه موشکی ایران مطرح می‌کنند. مقامات کشورمان همواره این ادعا را رد کرده و از اوکراین خواسته اند در صورت صحت ادعا‌های خود، مدارک لازم را ارائه کند.

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان