مدیرکل آموزش‌ و پرورش لرستان گفت: دستاوردهای انقلاب و نظام اسلامی باید برای جوانان و دانش‌آموزان این استان تبیین شود.

به گزارش خبر افلاک ، رضا عزتی در جشن دهه فجر فرهنگیان پلدختر که در سالن ارشاد برگزار شد با اشاره به اینکه ایمان، خداباوری مردم و وحدت کلمه رمز پیروزی انقلاب اسلامی بود، اظهار داشت: انقلاب اسلامی سبب وحدت بین اقشار مختلف مردم شد و ما در این زمان باید این وحدت را حول محور ولایت حفظ کنیم.

وی با بیان اینکه اجرایی‌کردن بیانات مقام معظم رهبری در زمینه جهاد تبیین ضرورت دارد، افزود: دستاوردهای انقلاب و نظام اسلامی باید برای جوانان و دانش‌آموزان تبیین شود.

مدیرکل آموزش‌ و پرورش لرستان با بیان اینکه انقلاب اسلامی حاصل خون هزاران شهید است، عنوان کرد: شش هزار و ۵۵۱ شهید در این استان تقدیم انقلاب شده است که یک‌ ششم شهدای لرستان از خانواده آموزش‌ و پرورش است و این شهدا وظیفه ما را در زمینه جهاد تبیین سنگین‌تر می‌کند.

وی تقویت روحیه انقلابی، افزایش بینش سیاسی مردم و استقلال در سیاسی و خارجی را از دستاوردهای انقلاب اسلامی عنوان و بیان کرد: کشورهای انگلیس و آمریکا قبل از پیروزی انقلاب برای ما تصمیم‌گیری می‌کردند و مسئولان کشور ما اراده‌ای از خود نداشتند، ولی به برکت خون شهدا و انقلاب اسلامی با اقتدار و قدرت ایران اسلامی با قبل از انقلاب قابل‌مقایسه نیست.

عزتی تقویت ایثار و از خودگذشتگی در آحاد مردم را برکت انقلاب اسلامی دانست و گفت: روحیه انقلابی می‌تواند انقلاب را به اهداف خود برساند و همه ما وظیفه داریم در برخورد با آحاد مردم، محرومان و مستضعفان این روحیه را تقویت کنیم.

وی با اشاره به پیشرفت‌های نظامی ایران و تولید هزاران موشک و پهباد توسط سپاه پاسداران بیان کرد: تنها ۱۵درصد از بانوان کشور قبل از پیروزی انقلاب باسواد بودند که به برکت انقلاب اسلامی ۹۰درصد بانوان ما دارای سواد و تحصیلات تکمیلی هستند و تعداد زنان متخصص از ۱۶ درصد به ۹۸درصد افزایش پیدا کرده است.

مدیرکل آموزش‌ و پرورش لرستان با بیان اینکه اگر نظام جمهوری اسلامی نبود زنان در محرومیت باقی می‌ماندند، تصریح کرد: ۳۴۰هزار معلم در کشور قبل از انقلاب وجود داشت، ولی به برکت انقلاب اسلامی تعداد معلمان به ۹۵۰ هزار نفر افزایش پیدا کرده است.

عزتی اظهار داشت: بیش از ۹۰ درصد مردم ایران به برکت انقلاب اسلامی باسواد هستند و عدالت آموزشی به‌صورت مساوی بین دختران و پسران کشور وجود دارد.

وی افزود: هفت میلیون دانش‌آموز قبل از انقلاب در مدارس داشتیم، ولی به برکت انقلاب اسلامی این تعداد با افزایش دو برابری به ۱۴میلیون نفر افزایش پیدا کرده است.

مدیرکل آموزش‌ و پرورش لرستان عنوان کرد: مطالبه شهدا از همه ما اطاعات از ولایت است، همچنانی که در وصیت‌نامه‌هایشان بارها تاکید کردند که ولایت را تنها نگذارید.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم