مدیرکل ورزش وجوانان لرستان گفت : کمپ بین المللی جودو مجموعه سبزی پرور خرم آباد بستری برای توسعه رشته المپیکی جودو در استان فراهم کرده است.

به گزارش خبر افلاک ، سید آرش قیاسیان در  مراسم افتتاحیه رسمی رقابتهای جودوی بانوان کشور که به میزبانی خرم آباد در حال برگزاری است، اظهار کرد:  یکی از مهمترین اثرات این برنامه ایجاد کمپ بین المللی جودو واقع در مجموعه سبزی پرور خرم آباد است که با مساعدت اداره کل ورزش وجوانان  لرستان به هیات جودو استان  مشروط به تجهیز این سالن ورزشی  به  ارزش ریالی ۱۲۰میلیارد ریال دارد صورت گرفت.

وی با اشاره به اقدامات انجام گرفته برای توسعه ورزش جودو در استان ، افزود: امیدواریم  با ایجاد این  فضا بستری برای توسعه رشته المپیکی جودو‌ در لرستان  فراهم شده باشد.

لازم به ذکر است ، این مراسم  تحت عنوان گرامیداشت یاد وخاطره  ۶۵۴۴ شهید استان لرستان و به مناسبت دهه مبارک فجر و  با حضور آرش میر اسماعیلی رئیس فدراسیون جودو کشور، احمد رضا دالوند معاون عمرانی استانداری،خورشیدوند مدیرکل امور اجتماعی استانداری، بهرامی رئیس بسیج ورزشکاران استان،احمدی فرماندار خرم آباد،هاشمی مدیرکل بنیاد شهید استان لرستان، زینی وند عضو شورای اسلامی خرم آباد،طاهری معاونت تربیت بدنی سپاه حضرت ابوالفضل(ع) و تعدادی دیگر از مدیران  دستگاههای اجرایی استان و همچنین جمعی از قهرمانان، ورزشکاران، پیشکسوتان و رؤسای هیئتهای ورزشی استان در سالن بین المللی جودوی مجموعه ورزشی شهید سبزی پرور برگزار شد.

در اثنای برگزاری این مراسم تعدادی از خانواده های معظم شهدا و جانبازان توسط مدیرکل ورزش و جوانان استان و دیگر مسولان تجلیل به عمل آمد.

همچنین در حاشیه این برنامه از مدال حجاب و نمای حجاب کشور به عنوان یک ارزش ملی رونمایی شد و به سه تن از بانوان محجبه در سالن تقدیم شد.

گفتنی است؛  این مسابقات از روز چهارشنبه گذشته  با حضور بانوان جودوکار کشورمان در رده های سنی نوجوانان و جوانان آغاز شده بود با برگزاری رقابتهای لیگ جودوی بانوان کشورمان به پایان می رسد.

شایان ذکر است؛ در این مراسم دیناروند معاون ورزشی اداره کل، حسنوند معاون توسعه و پشتیبانی اداره کل، جمال شرف معاون ورزش بانوان اداره کل، داوری رئیس ورزش و جوانان خرم آباد و کارشناسان خدوم ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان نیز حضور داشتند.

  • منبع خبر : خبرگزاری برنا