استاندار لرستان با اشاره به اینکه واژگان در بیان توصیف امام علی(ع) ابتر است، گفت: عدالت‌طلبی ویژگی بارز امیرالمؤمنین(ع) در حکومت‌داری بود.

به گزارش خبرافلاک ، فرهاد زیویار در دوازدهمین همایش ملی سیره علوی لرستان که در دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: ابعاد شخصیتی حضرت علی(ع) قابل‌ توصیف نیست و بیان ویژگی‌های این حضرت در زبان علما، شعرا و حکمای مسلمان و غیرمسلمان در حد شمه‌ای بیش نیست.

وی با بیان اینکه امام علی(ع) در تمام دوران زندگی خود در حال عبادت بود، افزود: ما توفیق پیدا کرده‌ایم که در مکتب حضرت علی(ع) پرورش یافته‌ایم.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه واژگان در بیان توصیف امام علی(ع) ابتر است، عنوان کرد: اندیشمندان طول تاریخ در برابر شخصیت والای امیرالمؤمنین(ع) سر تعظیم فرود آورده‌اند.

وی با اشاره به شخصیت والای امام علی(ع) در میان متفکران جهان غرب بیان کرد: اندیشمندانی مانند جرجی زیدان، جرج جرداق و ویل دورانت بر شخصیت ممتاز امیرالمؤمین(ع) صحه گذاشته‌اند.

زیویار با بیان اینکه امام علی(ع) شهید عدالت خودش شد، گفت: امیرالمؤمنین(ع) حتی در برخورد با دشمنان نیز با حسن خلق و سخاوت رفتار می‌کرد.

استاندار لرستان با بیان اینکه شناخت حضرت علی(ع) کاری دشوار است و در زبان هیچ کسی نمی‌گنجد، تصریح کرد: ما به‌عنوان شیعه در زیر عَلم حضرت علی(ع) قرار گرفته‌ایم.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم