فرمانده انتظامی لرستان گفت: مادر شهید سرافراز فراجا گروهبانیکم "سعید سبزواری" با اهدا اعضای بدن دخترش به ۵ بیمار جان بخشید.

به گزارش خبر افلاک ، سردار یحیی الهی فرمانده انتظامی لرستان اظهار داشت: مادر شهید لرستانی با اهدای اعضای دخترش به پنج بیمار جان بخشید.

او افزود: طاووس کولیوند، مادر شهید سرافراز فراجا گروهبانیکم “سعید سبزواری” که دخترش به نام ” سمیه سبزواری” دچار مرگ مغزی شده بود با اهدا اعضای بدن وی موافقت کرد.

فرمانده انتظامی لرستان عنوان کرد: این مادر فداکار لرستانی اهل شهرستان چگنی، بخش ویسیان، که دخترش بر اثر مرگ مغزی در بیمارستان امام خمینی (ره) تهران بستری بود با اهدای قلب، کبد، کلیه‌ها و قرنیه وی به ۵ بیمار نیازمند جان دوباره بخشید.

او بیان کرد: شهید سبزواری در سال ۱۳۸۱ در درگیری با قاچاقچان در استان آذربایجان غربی به فیض عظمای شهادت نائل شد.

یحیی الهی گفت: شهدا گنجینه‌های تاریخی و الگوی ایثار هستند، اما باید دانست شجاعت و عظمت شهید متاثر و نشات گرفته از مادر ایثارگری است که تربیت چنین فرزندی را به بهترین نحو و با معیار‌های اسلامی انجام داده است و مادر شهیدسبزواری ثابت کرد ایثارگری مادران شهدا همچنان ادامه دارد.

او تصریح کرد: مادران شهدا با صبر و شجاعت بی‌بدیل خود و با الهام از مکتب حضرت زهرا (س) فرزندان خود را تقدیم راه حق و حقیقت کردند.

فرمانده انتظامی لرستان بیان کرد: بیشترین دستاورد‌ها و استقلال کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی و سربلندی ایران اسلامی را مدیون خون شهدا و و خانواده‌های شهدا هستیم.

او اظهار داشت: خانواده شهدای نیروی انتظامی همیشه پایبند به اسلام و ولایت هستند و در هیچ شرایطی از آن جدا نخواهند شد.

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان