معاون دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: امسال بیش از ۹۰ میلیارد تومان تجهیزات پزشکی با ارز دولتی وارد استان لرستان شده است.

به گزارش خبر افلاک ، علی فرهادی معاون دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه بودجه سال گذشته دانشگاه علوم پزشکی حدود ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان بود، اظهار داشت: امسال نیز تاکنون ۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص که ۲۱ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

او با اشاره به اینکه بودجه عمومی دانشگاه علوم پزشکی لرستان امسال ۲۸ درصد افزایش داشته است، بیان کرد: درآمد‌های اختصاصی ۳۰ درصد افزایش داشته است.

فرهادی با بیان اینکه در اعتبارات ملی ۴۷ درصد رشد داشته ایم، عنوان کرد: از اعتبارات عمرانی استان ۹۰ درصد تخصیص یافته است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به اینکه اعتبارات استانی ۳۸ درصد رشد داشته است، تصریح کرد: در این بخش تخصیص پایین و حدود ۲۰ درصد بوده است.

فرهادی با بیان اینکه یکی از اقدامات خوب دانشگاه علوم پزشکی لرستان تبدیل وضعیت ایثارگران بوده است، بیان کرد: ۲ هزار و ۷۵ پرونده از بهمن ماه سال گذشته در دستور کار قرار گرفته است که تاکنون ۱۵۶۰ نفر تبدیل وضعیت شده اند و ۵۱۵ نفر در دست اقدام است.

او  با اشاره به طرح‌های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی استان و با بیان اینکه برخی طرح‌های عمرانی دانشگاه حدود چند سال متوقف بودند، افزود: با پیگیری‌های صورت گرفته تمامی این طرح‌ها فعال شده است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه طی یکسال گذشته ۳۲ طرح در استان به مساحت ۱۶ هزار و ۱۳۰ متر و اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومان بهره برداری شده است، بیان کرد: ۶ طرح نیز به مساحت ۳ هزار و ۴۰۶ مترمربع و ۹۲ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده در دهه مبارک فجر به بهره برداری می‌رسد.

او با بیان اینکه تا پایان امسال نیز ۱۱ طرح با مساحت ۸ هزار و ۸۶۵ متر مربع و با اعتبار ۷۰ میلیارد تومان بهره برداری می‌شود، تصریح کرد: ۱۰۶ طرح بهداشتی نیز با اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومان نهایی شده که سهم وزارت ۵۰ درصد و مابقی از محل اعتبارات استانی و اختصاصی باید تامین شود.

او با بیان اینکه بیش از ۹۰ میلیارد تومان تجهیزات پزشکی با ارز دولتی وارد استان شده است، تصریح کرد: از مهمترین این تجهیزات می‌توان به سی تی اسکن، رادیولوژی، تخت ببمارستانی، ام آر ای، الکترو شوک و بیش از ۴۰ قلم تجهیزات مختلف اشاره کرد که اغلب رایگان بوده و یا با ارز دولتی بوده است.

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان