نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: سپاه پاسداران محافظ انقلاب اسلامی است و پاسداری از نظام ضروری می‌باشد.

به گزارش خبر افلاک ، حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالله حاجی صادقی در جمع کارکنان سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان، اظهار کرد: اولین و برجسته‌ترین محافظ انقلاب، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است و باید همراه با تنوع تهاجم دشمنان و سختی‌های جدید پاسداری از انقلاب رشد کند.

وی گفت: به گذشته نمی‌توان مغرور شد، چرا که دیدیم کسانی زمان شاه زندانی شدند، زمان دفاع مقدس جنگیدند، اما عاقبت مقابل انقلاب ایستادند. مردم باید بدانند انقلاب ما فتنه‌هایی را پشت سر گذاشت که هر کدامشان برای نابودی یک انقلاب کافی بود.

وی ادامه داد: نخستین فتنه انقلاب نوپا در سال ۵۷، حزب خلق مسلمان بود و یک مرجع تقلید راس این فتنه قرار داشت و جمعی از مردم در کنارش، اما انقلاب از این فتنه عبور کرد.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، فتنه قائم مقام امام را دیگر فتنه پس از پیروزی انقلاب خواند و گفت: دومین فرد نظام و انقلاب محور فتنه و قرارگاه فتنه شد، اما انقلاب باز این فتنه را پشت سر گذاشت.

حجت‌الاسلام حاجی صادقی با مرور برخی فتنه‌های دیگر همچون فتنه‌های دهه‌ ۸۰ و ۹۰، گفت: فتنه خطرناک است، از این‌رو باید بدانیم که نخست چکار کنیم که خودمان در فتنه‌ها نلغزیم، دیگر اینکه چگونه باید انقلاب را در صراط مستقیم پاسداری و حفظ کنیم و سوم اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان سنگرنشین خط مقدم پاسداری از انقلاب را روز به روز پویاتر نگه داریم.

وی با تاکید بر اینکه جهاد تبیین تاریخ مصرف نداشته و هرگز هم پایان ندارد، گفت: جهاد تبیین مبنای همه جهادهای دیگر است. یعنی اگر جهاد اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، نظامی می‌خواهیم باید کسانی باشند مجاهدان را ترغیب و تبیین کنند تا مردم انگیزه جهادهای دیگر را پیدا نمایند.

وی ادامه داد: جهاد تبیین یعنی فرهنگ جهاد را در جامعه نگه داشتن و یکی از مهمترین ابعاد جهاد تبیین تحریف‌زدایی از واقعیت‌ها است، اینکه نگذاریم انقلاب و آرمان‌های آن را تحریف و نوجوانان و جوانان را دچار لغزش کنند.

وی افزود: تهاجم فرهنگی جان‌ها را می‌کشد و بدتر از آن به تصرف و سربازی خود در می‌آورد، به این معنا که نیروهای مسلمان را در مقابل اسلام ناب قرار می‌دهد.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: دشمن در اغتشاشات اخیر بزرگترین ظلم را در حق زنان کرد، به این صورت که آزادی حیوانی را در زنان علم کردند تا آزادی انسانی و حیات طیبه او را سلب کنند.

حجت‌الاسلام حاجی صادقی گفت: دشمن از عبارت‌هایی استفاده می‌کند که به دنبال نقض آن است همچون آزادی، از این‌رو باید برای مردم آن‌ها را بیان کرد.

وی با بیان اینکه پاسداری بدون اسلحه تاکتیکی بود که دشمن را عصبانی کرد، گفت: امروز یک عرصه پاسداری از انقلاب، عرصه فکر و اندیشه و عقیده است، از این‌رو هر چه می‌توانیم با جهاد تبیین و روشنگری از ذهن‌های نوجوان و جوانان‌ها محافظت کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، استقامت عملی را دومین نوع استقامت عنوان و خاطرنشان کرد: در مبارزه خسته نشدن، نبریدن و تسلیم نشدن اهمیت دارد، اگر ما به هدایت‌ها و نسخه‌های رهبری به موقع گوش می‌کردیم، در خیلی از فتنه‌ها از جمله اغتشاشات اخیر پیشگیرانه‌تر عمل می‌کردیم.

وی با بیان اینکه امروز پاسداری یعنی نگه‌داشتن مردم در سنگر انقلاب، افزود: ملت ایران طی این چهل و چهار سال که از پیروزی انقلاب می‌گذرد، همواره نسبت به ولایت، فرمانبری و ولایت‌مداری داشته و دارند.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: هر چه از عمر انقلاب می‌گذرد، درمی‌یابیم که پاسداری از انقلاب حساس‌تر، ظریف‌تر، دشوارتر و نیازمند بصیرتی افزون‌تر و شجاعتی قاطع‌تر است.

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان